اولین چرخه تولید کامل فولاد کشور در شهرستان زرند

زرند نیوز / مهندس صادق زاده معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زرند به همراه مهندس فرودنیا مدیر پروژه فولاد سازی زرند ایرانیان از مراحل پیشرفت کاری در این پروژه عظیم ملی بازدید کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زرند در بازدید از این پروژه گفت: جهادی بالاتر از این نیست که باعث ایجاد اشتغال، ارتزاق و بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی جوانان جویای کار بومی این شهرستان شود.

وی با اشاره به اینکه فراهم آوردن این بستر کاری نوعی عبادت در محضر خداست، افزود: با همت و تلاش دکتر امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، مسئولین اجرایی استان، شهرستان و مدیران تلاشگر شرکت میدکو، اولین چرخه تولید کامل فولاد کشور در شهرستان زرند ایجاد شده است.

صادق زاده از پیشرفت کاری ۵۵ درصدی در پروژه فولاد زرند ایرانیان خبر داد و افزود: در نیمه اول سال آینده تولید شمش فولاد در این مجموعه عظیم با ظرفیت تولید ۱/۷۰۰ میلیون تن به ثمر خواهد نشست.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زرند میزان ظرفیت تولید شمش فولاد این کارخانه را سه برابر فولاد اصفهان دانست و تصریح کرد: بیش از ۲ هزار نفر به صورت مستقیم در این پروژه مشغول به کار هستند و در آینده ای نزدیک جذب نیرو در این مجموعه افزایش می یابد.

وی نیروی مورد نیاز این پروژه را نیروی متخصص و فنی عنوان کرد و ابراز داشت: جوانان زرندی نسبت به فراگیری علم، مهارت و دانش فنی اهتمام ورزند تا فرصت اشتغال در این صنعت را از دست ندهند.

صادق زاده به انتقال و تأمین آب مورد نیاز این پروژه از فاضلاب شهر کرمان اشاره کرد و گفت: احداث خطوط ریلی بطول اا کیلومتر در این مجموعه برای حمل و نقل محصولات تولیدی مثل کک، گنسانتره، گندله و محصول نهایی شمش فولاد در حال انجام است.

وی با تقدیر از مهندس فرودنیا مدیر پروژه فولاد سازی زرند و کارکنان این مجموعه اظهار داشت: ایجاد کارخانه نورد در جوار کارخانه فولاد در دست مطالعه و آماده برای سرمایه گزاری است و محصول این کارخانه تولید ورق فلزی، میلگرد و آهن آلات می باشد.

مهندس علی صادق زاده معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار در بازدید از کارخانه گندله زرند گفت: این کارخانه عظیم با ظرفیت ۲/۵ میلیون تنی توانسته بیش از ۳۵۰ نفر را به صورت اشتغال مستقیم بکار گیرد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زرند اظهار داشت: ایجاد اشتغال پایدار مهمترین تکلیف و دغدغه اصلی مسئولین اجرایی این شهرستان می باشد.

وی افزود: آرامشی که امروز بر فضای اقتصاد، تولید و کارآفرینی حاکم است نتیجه سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید است.

صادق زاده با تأکید بر جذب و استخدام نیروی بومی در این کارخانه تصریح کرد: اولویت جذب نیرو بر مبنای تخصص، مهارت فنی و شرایط سنی و اجتماعی بوده و بر نحوه جذب و گزینش بخصوص به کارگیری نیروی بومی نیز دقت و نظارت شده است.

معاون فرماندار زرند ادامه داد: افرادی که در صنایع، معادن و کارخانجات دیگر مشغول به کار می باشند، حق جذب و اشتغال در این پروژه ها را ندارند.

وی میزان پیشرفت این پروژه را ۸۶ درصد عنوان کرد و افزود: امیدواریم با همت و تلاش مهندسین متخصص و جوانان تلاشگر بومی این کارخانه تا اوایل مهرماه مورد افتتاح و بهره برداری قرار گیرد.

وی با تقدیر از مهندس راکی مدیر پروژه گندله زرند و کارکنان این مجموعه تأکید کرد: از هر طرح و پروژه ای که باعث اشتغال زایی شود، حمایت خواهیم کرد و مجموعه فرمانداری و ادارات نیز با تمام ظرفیت و توان در راستای ایجاد اشتغال جوانان جویای کار بومی گام بر می دارند.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :