دکتر امیریزرند نیوز / به گزارش ایرنا حسین امیری شامگاه چهارشنبه در گفت و گوی ویژه خبری شبکه استانی کرمان افزود: در واقع زنجیره فولاد شهرستان زرند در حال تکمیل است و کمتر اتفاق می افتد که در کنار معادن یک زنجیره کامل شکل بگیرد.
وی بیان کرد: ظرفیت بیش از چهار و نیم میلیون تن کنسانتره سنگ آهن، بیش از دو میلیون تن گندله سنگ آهن، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کک و بیش از ۵۰ تا ۶۰ هزار تن ظرفیت قطران را در شهرستان زرند ایجاد کرده ایم.
وی گفت: در شهرستان کوهبنان نیز یک کنسانتره ذغالسنگ را راه اندازی کرده ایم و زرند و کوهبنان از مناطق معدن خیز هستند و مزیت آنها نسبت به سایر شهرستان ها دو ماده اصلی ذغالسنگ و سنگ آهن است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران ذغالسنگ اظهار کرد: دلیل این است که ذوب آهن اصفهان طلب ذغالسنگ را نمی دهد که اگر انجام شود ذغالسنگ رونق می گیرد.
وی با بیان اینکه توسعه حمل و نقل ریلی یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشورها و مناطق است گفت: اولین واگن سازی بخش خصوصی در زرند راه اندازی شد و ایستگاه زرند که قدیمی ترین ایستگاه جنوبشرق کشور است بر اثر زلزله سال ۸۳ لطمه دیده بود در حال بازسازی است.
امیری اضافه کرد: در همین راستا بیش از هفت ماه پیگیر منطقه ویژه ریلی کشور در شهرستان زرند هستیم که سرمایه گذار آن نیز جذب شده است.
وی در خصوص حوزه بهداشت گفت: از دولت تدبیر و امید به دلیل اجرای طرح تحول نظام سلامت تشکر می کنیم که باعث همدلی و همزبانی خوبی شد.
وی بیان کرد: بیمارستان ۳۲ تختخوابی کوهبنان در حال احداث بود که آماده و قرار است تحویل گرفته شود.
نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس نهم گفت: سال ۹۳ نزدیک ۳ تا ۴ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات این بیمارستان اعتبار گذاشته و بخش عمده تجهیزات خریداری شد.
وی افزود: در شهرستان زرند هم جایگزین بیمارستان سینا که بیمارستان فرسوده ای است بیمارستان دیگری را در حال ساخت داریم و اخیرا کار اجرایی آن مجددا فعال شده که امیدواریم تا پایان سال این بیمارستان آماده شود.

اانتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :