زرند نیوز / ابوالحسن صادقی جهانی در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرند: با ابراز خرسندی از حضور در شورای فرهنگ عمومی  اظهار داشت  رهبر معظم انقلاب دو ماموریت به صدا و سیما  محول فرمودند .یکی هدایت افکار عمومی دومی مدیریت فرهنگ عمومی  لذا  رسانه ملی توجه ویژهای به این دو موضوع دارد  و نگاه متوازن و متعارف و جامعه نگر از دغدغه های این رسانه ملی است .وی افزود در حوزه خبر افکار عمومی را هدایت می کند و در حوزه تولید همبستگی و انسجام ملی رویکرد اصلی رسانه ملی است و در تولید برنامه بدون در نظر گرفتن جغرافیا به انسجام ملی می اندیشیم.
.
وی گفت متاسفانه  در بعضی مواقع کار جبهه ای نمی کنیم کار جزیره ای می کنیم که این اسیب زا است و همه ما باید به گونهای عمل کنیم که راندمان کاریمان افزایش پیدا کند و ما را به اهداف معین شده نظام در حوزههای مختلف نزدیکتر کند.
 وی استفاده از ظرفیتهای بخش خصوصی در تولید برنامه و خبر در شهرستان زرند را با اهمیت دانست و گفت در برنامه های فرهنگی هم افزایی نتیجه تاثیر گذاری خواهد داشت و برنامه ها دارای برند اثر گذار میشوند.
.
وی با بیان اینکه تهاجم فرهنگی متفاوت است  افزود با تبادل فرهنگی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است را دنبال می کنیم و می پذیریم و اما همه باید در مقابل تهاجم فرهنگی را نمی پذیریم . .
مدیر کل صدا و سیمای کرمان گفت رسانه ملی امادگی دارد با همکاری مسئولین شهرستان در جهت معرفی توانمندیهای شهرستان زرند از تمام امکانات خود استفاده نماید.
.
وی گفت کار در عرصه هویت ایرانی اسلامی و توجه ویژه به یادواره های شهدا از وظائف ذاتی مرکز کرمان است .و باید مناسبتها را یک فرصت بدانیم مانند هفته دفاع مقدس ،هفته دولت  و…
وی گفت فضای مجازی و ماهواره از رقبای اصلی ما است که باید مدیریت شوند .
امام جمعه زرند نیز ضمن قدر دانی از حضور مدیر کل صدا و سیمای کرمان گفت مردم زرند در همه زمینه های اعتقادی ، اخلاقی و مذهبی پیشتاز و پیشگام هستند و دفاع مردم عزیز این شهرستان  از اسلام و انقلاب همیشه بارز و بی نظیر بوده است.
.
وی گفت شهرستان زرند با پیشینه تاریخی از توانمندیهای بالایی برخوردار است و این شهرستان در قرن ششم بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار نفر جمعیت داشته است و وجود دوتن از عارفان بزرگ قرن ششم  امامزاده حمزه زرندوئیه ،و مقبره خواجه فقیه زرندی موید این ادعاست که از گنجینه های نهفته  است  وی افزود: این ظرفیتها می‌تواند نقش سازندهای در بخشهای مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی، علمی و بسیاری از بخشهای مهم دیگر داشته باشد.
وی با اشاره به وجود ۲۰ هزار افغانی خواستار سامان دهی انها شد.
.
فرماندار زرند هم با اشاره به وجود معادن و صنایع این  شهرستان  بر شناساندن و معرفی توانمندی های این شهرستان تاکید کرد و گفت در این راستا اماده هرگونه همکاری با صدا و سیمای کرمان را داریم .وی با اشاره به وجود ۲۰ هزار افغانی در این شهرستان و مشکلات و معضلات  پیش روی  گفت طرح  سامان دهی افاغنه در این شهرستان در دست اجراست .و حمایت بعضی از شهروندان از اتباع بیگانه را از مهمترین مشکلات دانست .
.
امیری نماینده مردم شهرستان زرند با اشاره به تنگناهای متعدد ومشکلات فراروی کشور از جمله بحران اب ،بیکاری، عدم اعتبارات لازم ، توجه رسانه ملی به بحث هویت ملی به موضوع هویت بومی اشاره کرد که لازمه رسیدن به هوی ملی است .بنا براین ایجاد روحیه امید وظیفه ما است که به بدنه جامعه ترزیق شود .
وی خواستار پوشش شبکه های تلویزیو نی در بعضی نقاط کور شهرستان شد
.
 وی گفت توجه به صنایع مادر می تواند به ایجاد روحیه و انگیزه کار و تلاش در بین جوانان باشد
وی گفت شهرستان زرند کشش ۲۰ هزار افغانی را ندارد  و در این راستا مکاتبات و جلسلت متعددی با مسئولین عالیرتبه کشوری داشته ام لذا می طلبد همکاری مردم با افاغنه کم شود .
دادستان عمومی و انقلاب زرند، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زرند ،و چند تن از اعضا دیدگاههای خود را بیان کردند.
.
20150831091936
انتهای پیام/
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :