زرند نیوز /  با حضور ابوالحسن صادقی جهانی مدیر کل صدا و سیمای استان کرمان، حبیب الله خنجری فرماندار زرند، دکتر امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی امام جمعه زرند و جمعی از مسئولین ادارات و دستگاه های اجرایی، شورای فرهنگ عمومی زرند در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.

در ابتدای این نشست احمد رشیدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تقدیر از حضور مسئولین شهرستان خواستار تعامل بیشتر صدا و سیمای مرکز کرمان با مسئولین اجرائی شهرستان زرند شد.

حبیب الله خنجری فرماندار زرند نیز در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیت های واحد خبر شهرستان خدمات این واحد را مطلوب ارزیابی کرد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه تعامل و همکاری ادارات و نهادهای دولتی در شهرستان زرند قابل تقدیر است و مسئولین با همکاری توانسته اند افق روشنی برای شهرستان ترسیم نمایند.

خنجری فرماندار زرند در ادامه افزود: شهر زرند یکی از شهرهای مذهبی است که متأسفانه وجود آسیب های اجتماعی آن در بعضی از مواقع کام را برای شهروندان به تلخی کشانده است.
فرماندار زرند افزود: وجود افاغنه در سطح شرستان زرند یکی از بزرگترین مشکلات اجتماعی می باشد که به جرأت می توان گفت که این افراد در بسیاری مسائل و آسیب های اجتماعی نقش موثری دارند.

وی به مصوبات شورای تأمین شهرستان در خصوص این افاغنه اشاره کرد و گفت: از مهمترین مصوبات شورای تأمین شهرستان خروج افراد افاغنه فاقد کارت اقامت و پیگیری ممنوعین ورود افاغنه به شهرستان زرند می باشد که این امر تا کنون محقق نشده است.
وی افزود: متأسفانه برخی از این افراد از پوشیدن لباس بومی خود نیز دریغ می کنند که این امر نیز باعث بروز مشکلات متعددی در شهرستان شده است.
نماینده عالی دولت در شهرستان زرند افزود: همکاری برخی از افراد ایرانی با افاغنه و بیگانه باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان و مسئولین اجرایی شده است.
وی در پایان خواستار عدم همکاری مردم با افاغنه و افراد غیر مجاز شد.

دکتر صادق جهانی مدیر کل صدا و سیمای استان کرمان استقلال، هویت اسلامی، عدالت، اخلاق توأم با معنویت را خواسته های این سازمان عنوان کرد و گفت: در رسانه ملی به دنبال یکپارچه سازی در کشور هستیم.
وی به مدیریت در حوزه خبر اشاره کرد و افزود: در حوزه خبر افکار عمومی مدیریت می شود و در حوزه سیما نیز جغرافیا و تنوع محیطی و فرهنگی اجتماعی استان کرمان را به تصویر گذاشته ایم.
مدیرکل صدا و سیمای استان کرمان یکپارچه سازی و انسجام ملی را از دیگر هدف های این رسانه ملی دانست و گفت: نگاه مسئولین به رسانه ملی باید نگاه سرمایه ای باشد.

وی هدف شورای فرهنگ عمومی را هم افزایی، هم راستایی، هم پوشانی و هم پایانی دانست و افزود: برگزاری گرامیداشت هفته دولت، یادواره های شهدا، دهه کرامت، دهه امامت و فرصت های بزرگ معنوی و مذهبی، برداشتن گام های اساسی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان است.
شایان ذکر است در این جلسه دکتر امیری نماینده مردم زرند وکوهبنان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی امام جمعه زرند، قویدل دادستان شهرستان زرند به ایراد سخن پرداختند.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :