زرند نیوز /
حبیب الله خنجری فرماندار زرند به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان حاضر شد و به سوالات انان پاسخ داد .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند وی در این نشست به ارائه گزارشی از فعالیتهای یک ساله ادارات شهرستان پرداخت .

خنجری فرماندار زرند گفت: نیاز صنایع به دانشگاه جدی است و از آنجا که با تلاش‌های صورت گرفته در سال های اخیر شهرستان زرند به قطب صنعتی تبدیل شده است، حضور دانشگاه در کنار صنایع می‌تواند به دغدغه‌های پژوهشی و نیازهای فنی مراکز زرند پایان دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حبیب الله خنجری در نشست خبری خود با تشریح برنامه‌های هفته دولت در زرند و تبریک ایام هفته دولت و تقارن این مناسبت با ولادت امام رضا (ع) فلسفه نامگذاری این هفته را کار مخلصانه دو شهید بزرگوار و الگو قراردادن شهیدان والامقام رجایی و باهنر از سوی مسئولان و روسای ادارات برشمرد و اظهار کرد: مدیران و مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید سیره شهیدان را عملی کنند.

وی افزود: در سال دولت و ملت همدلی و همزبانی این هفته فرصت مناسبی خواهد بود برای ارتباط بهتر مسئولان با مردم در ارائه اقدامات و برنامه‌های دولت و آشنایی بیشتر مردم عزیز ایران اسلامی با اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه در بخش محرومیت‌زدایی و توجه به همه مردم و مناطق مختلف کشور است.

فرماندار زرند با توجه به اقدامات انجام شده در بخش‌های مختلف شهرستان، افتتاح و راه‌اندازی پالایشگاه قطران زرند یکی از شاخص‌ترین برنامه های هفته دولت بوده است.

وی درباره ایجاد ارتباط دانشگاه با صنعت به آنا گفت: نیاز صنایع به دانشگاه جدی است و از آنجا که با تلاشهای صورت گرفته در سال های اخیر شهرستان زرند به قطب صنعتی تبدیل شده است و مراکز بزرگی چون کنسانتره سنگ آهن جلال آباد، گندله سازی، کک سازی، پالایشگاه قطران، فولاد زرند ایرانیان، کارخانجات واگن سازی پلور سبز، زغالشویی و نیروگاه زرند در این شهرستان مشغول فعالیت هستند حضور دانشگاه در کنار این صنایع میتواند به دغدغه های پژوهشی و نیازهای فنی این مراکز پایان دهد.

وی تصریح کرد: ظرفیت دانشگاهی زرند به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند زمینه حضور نیروهای متخصص دانشمند و آگاه به منظور عملی شدن نظریه اقتصاد مقاومتی که از طرف مقام معظم رهبری اعلام شد فراهم آورد.

خنجری ابراز امیدواری کرد، اگر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی زرند بتوانند در ایجاد رشته‌های فنی تلاش و اهتمام بیشتری داشته باشند تا چند سال آینده می‌توانیم به نیازهای این مراکز درباره تامین نیروی متخصص پاسخ گفته و به خودکفایی برسیم.

شایان ذکر است در پایان فرماندار زرند ضمن اهداءلوح تقدیر از فعالیتهای خبرنگاران تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :