نفتزرند نیوز /  سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تحقق نیافتن بخشی از درآمدهای نفتی دولت در سال جاری، گفت: صرفه جویی، اولویت بندی پروژه ها، مقابله با فرار مالیاتی و نظم بخشیدن به در آمدهای مالیاتی از جمله راه هایی است که دولت با اتکا به آنها می تواند سال سخت مالی را پشت سر بگذارد.

 

حسین امیری خامکانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، در خصوص تامین درآمدهای دولت در سال ۱۳۹۴، اظهار داشت: از اواسط سال گذشته پیش بینی می کردیم که سال ۱۳۹۴ سال سختی در تامین منابع درآمدی برای دولت و کشور باشد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیش بینی می شد سال جاری، سال سختی باشد، رهبر معظم انقلاب نیز سال جاری را سال دولت و ملّت، همدلی و همزبانی نامگذاری کردند.
امیری خامکانی در خصوص راهکارهای مقابله با کاهش درآمدهای نفتی در سال جاری، گفت: از طریق اتکا به درآمدهای مالیاتی و صرفه جویی می توان از سال ۱۳۹۴ گذر کرد که تحقق آن نیاز به یک عزم و همراهی ملی دارد.
وی با تاکید بر اینکه دولت و ملت باید یکدیگر را درک کرده و به مشکلات آگاه باشند، اضافه کرد: دولت و مجلس نیز باید در این سال سخت، همراهی بیشتری داشته و زمینه حل مشکلات را فراهم کنند.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: علاوه بر نفت، در سایر بخش ها مانند فولاد با یک رکود جهانی مواجه هستیم که منجر به کاهش درآمدهای این بخش نیز شده است، به طوری که میزان صادرات کاهش یافته و به تبع آن میزان تولید در کشور نیز پایین آمده است.
امیری خامکانی ادامه داد: تداوم خشکسالی در سال جاری نیز، به حجم مشکلات افزوده و باعث شده که بخش کشاورزی نیز با مشکلات فراوانی دست به گریبان شده و بخشی از درآمدهای این بخش نیز محقق نشود.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت مذاکرات هسته ای و حذف تحریم ها، در سال های آینده فروش نفت با مشکل کمتری مواجه بود و میزان درآمدها افزایش خواهد یافت.
تازه ترین گزارش ماهانه دبیرخانه اوپک نشان می دهد که قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه ژوئیه با پنج دلار کاهش نسبت به ماه ژوئن به کمتر از ۵۵ دلار برای هر بشکه رسید.
دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش ماه اوت خود، میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران در سبد نفتی اوپک را برای ماه ژوئیه ۵۴ دلار و ٨۶ سنت برای هر بشکه اعلام کرد. این در حالی است که قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه ژوئن، ۵٩ دلار و ٨۶ سنت برای هر بشکه بود.
میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران در بازه زمانی ژانویه-ژوئیه سال ٢٠١۵ میلادی ۵۴ دلار و ٢٨ سنت برای هر بشکه بوده است، در حالی که میانگین این رقم در کل سال ٢٠١۴، ١٠۵ دلار و ٣٣ سنت برای هر بشکه بود.

انتهای پیام /*

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :