dr amiriزرند نیوز / در دومین روز از نمایشگاه هفته فرهنگی کرمان دکتر حسین امیری نماینده مردم زرند وکوهبنان در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از این نمایشگاه از نزدیک توانمندیهای این استان را به نظاره نشست.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند نماینده محبوب  مردم شهرستان زرند وکوهبنان در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از غرفه های صنعتی و تجاری شهرستان زرند این نمایشگاه را فرصت مناسبی جهت انتقال تجربه با سایر شهرهای استان دانست.
دکتر حسین امیری در این بازدید ضمن تبریک روز خبرنگار از خبرنگارای به عنوان یک مسئولیت سنگین و کار استرس زا یاد کرد وگفت:خبرنگاری کریدور اطلاع رسانی و شفاف سازی است.
نماینده مردم زرندوکوهبنان در مجلس شورای اسلامی  استان کرمان را به عنوان یکی از قطبهای صنعت ،کشاورزی و گردشگری دانست وتصریح کرد:استانی که یک چهارم باغات کشور را درخود جا داده است مظلومانه ناشناخته مانده است .
وی به بحران آب در این استان اشاره کرد و گفت:در حال حاضر به دنبال تغییر اقلام کشاورزی هستیم وسعی داریم با استفاده از گونه های مقاوم نسبت به کم آبی مانند زیتون وزعفران به نوعی صنعت کشاورزی را حفظ نمائیم.
دکتر امیری از استان کرمان را بهشت  معادن مس ،ذغالسنگ و سنگ آهن دانست و گفت: در استان تصمیمی مبنی بر جلوگیری از خام فروشیاتخاذ شده است که راه اندازی کارخانجات زیر مجموعه سنگ آهن ،کندله سازی و کک سازی زرند وسیرجان در همین خصوص می باشد .
امیری افزود: چرخه فولاد در زرند درحال شکل گیری می باشدوسنگ آهن برداشت شده در زرند و تبدیل به کنسانتره و کندله سازی و با کک تولید شده در شهرستان به فولاد تبدیل خواهد شد.
وی گفت: از سرمایه گذارانی که برای تولید نورد بعنوان حلقه نهائی فولاد به شهرستان بیایند استقبال خواهیم کرد و در حد توان امکانات در اختیارشان قرار خواهیم داد.
وی تصریح کرد:کارخانه واگن سازی زرند امروز به عنوان یکی از پررونق ترین واکن سازیهای کشور می باشد که متاسفانه تا کنون ناشناخته مانده است.
نماینده مردم زرند و کرمان افزود: تولید واگنهای این کارخانه در متروی شیراز ،اصفهان و تهران و قطار کرمان مشهد و کرمان تهران مورد استفاده قرار می گیرد و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.
وی به ظرفیت بالای گردشگری استان کرمان اشاره کردوگفت: خوشبختانه از شمال تا جنوب استان کرمان دارای ظرفیتهای بالائی می باشد و این استان را تبدیل به یک موزه بسیار بزرگ نموده است .
دکتر حسین امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در ادامه افزود:مردم استان کرمان و شهر رزند مردمانی هستند که از نعمتهای خدادای و میراث موجود به خوبی استفاده کرده اند و این قابلیت در استان و شهرستان زرند وجود دارد که بتواند از سراسر کشور سرمایه گذار جذب نماید.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :