1 (46)زرند نیوزسید مهدی قویدل دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند با گرامیداشت روز خبرنگار، افزود خبر نگاران و اصحاب رسانه سفیران امینی هستند که پل ارتباطی بین مردم و مسئولین و جامعه محسوب می شوند.که میتوانند با اطلاع رسانی به موقع نقش بسزائی در رفع اسیبها ، معضلات و مشکلات جامعه  داشته باشند.
وی افزود خبرنگاران آیینه تمام نمای جامعه هستند که باید واقعیت های جامعه را منتقل نمایند و ضمن توجه به صحت و سقم مطالب،  تنها حقایق را بیان کنند و این رسالت مهم در منظر مردم است و توسط مردم مورد قضاوت قرار می گیرد،
.
دادستان عمومی و انقلاب زرند، با بیان اینکه در دوران کنونی رسانه ها نقش جدایی ناپذیری در زندگی انسانها دارند  یکی از ویژگی های  خبرنگاری را توجه به آسیب شناسی در راستای پیشگیری از جرائم دانست و اظهار داشت: بخشی از جرایم در زرند مانند مواد مخدر است که با توجه به اینکه مردم زرند مردمی فهیم و با درک و شعور و قدر شناس  هستند لذا  در این راستا نقش خبرنگاران برای آگاه سازی خانواده ها بسیار موثر است.
 .
اقای قویدل بحث اعتیاد را یکی از اسیبهای جدی دانست و گفت ابتدای انقلاب جمعیت استان کرمان ۱ونیم میلیون نفر بوده و هم اکنون به دو برابر افزایش پیدا کرده اما متاسفانه امار اعتیاد ۷ برابر  شده . و ۷۰ درصد زندانیان شهرستان زرند مربوط به مواد مخدر است ، بیش از ۹۰ درصد سرقتها توسط معتادین صورت می گیرد. .لذا در بحث اعتیاد به مواد مخدر باید برنامه‌های پیشگیرانه با تکیه بر آگاه سازی و آموزش ملاک عمل قرار گیرد.
 .
در بحث خود کشی بیشترین افراد یااعتیاد به مواد مخدر داشته اند و یا خانواده انان درگیر مواد مخدر بوده اند.
.1 (44)
دادستان عمومی و انقلاب زرند ایجاد همبستگی اجتماعی را یکی دیگر از کار کرد های رسانه عنوان کرد و افزود : در این راستا رسانه ها می توانند با بهره مندی از رهنمودهای مقام معظم رهبری  و دنبال کردن مسایلی که موجب همبستگی اجتماعی می شود این روحیه را در جامعه گسترش دهند.
  .
وی اشاره به فعالیت ستاد پیش بینی، پیشگیری و مقابله با جرائم انتخاباتی شهرستان زرند افزود: بسیاری از مشکلات ناشی از بی توجهی به قانون است و همه باید بدانیم قانون مسیر حرکت را مشخص کرده لذا  در بحث انتخابات با هیچ گروه سیاسی تعارف نداریم با هر نوع جرمی برخورد جدی و قانونی صورت می گیرد.
 .
1 (63)در ادامه مهدی جعفری رئیس دادگستری زرند با تبریک روز خبرنگار از تلاشکران عرصه خبر تجلیل کرد.
 .
 وی به نقش بسیار مهم رسانه‌ها در پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: حفظ مالکیت معنوی توسط رسانه‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد و حریم دیگران به خوبی رعایت شود تا شاهد کاهش مشکلات در این زمینه باشید.
 .
وی صداقت ،اعتماد سازی ،سرعت توام با دقت ،را از ویژگیهای یک خبر نگار دانست و گفت رسانه ها می توانند با انتقادات سازنده خود در رفع نواقص و تقویت نقاط قوت به مسئولان کمک کنند.
 .
این مقام قضائی  با بیان اینکه مجموعه قضایی شهرستان زرند تاکنون تعامل بسیار خوب و سازنده ای با رسانه های دیداری و شنیداری  برقرار کرده است.  ابراز امیدواری کرد که در آینده این تعاملات با رویکرد  آموزشی و با هدف ارتقاء‌ سطح دانش حقوقی مردم افزایش پیدا کند.
 .
رئیس دادگستری زرند با بیان اینکه متاسفانه امروزه دعاوی خانوادگی نسبت به جمعیت بالاست و افزایش نرخ طلاق دغدغه بسیاری از مسئولان و خانواده ها شده است افزود  باید همه دستگاههای فرهنگی بیش از پیش برای رفع این معضل اجتماعی تلاش نمایند.
 .
وی گفت این زیبنده مردم مردم مومن و مذهبی و ولایتمدار زرند نیست .سرمایه های عظیم انسانی خوبی وجود دارد که ضرورت دارد با استفاده از ظرفیتهای خوب انسانی در راستای کاهش معظلات چاره اندیشی شود .
 .
اقای جعفری گفت بعضی دستگاههای فرهنگی به جای اینکه جلسه و متینگ و … اعلام کنند  باید به دنبال درمان باشند .همانطوریکه یک پزشک داروئی را تجویز می کند اگه بیمار به موقع استفاده نکند نه اینکه درمان نمی شود بلکه روز به روز بر بیماری اش افزوده می شود . لذا باید چاره اندیشی شود و از افزایش امار طلاق و …جلوگیری شود.
 .
وی در ادامه سخنان خود در مورد آسیب های اجتماعی ماهواره ، گوشی و اینترنت افزود : از زمانی که ماهواره، تلفن همراه و اینترنت به زندگی خانواده ها وارده شده اند نوجوانان را به نوعی اسیر خود کرده اند.
.
درپایان این مراسم همچنین از خبرنگاران حاضر تقدیر به عمل آمد.
.
1 (21)
  1 (12) 1 (16)
1 (3)
1 (9) 1 (30)
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :