زرند نیوز / صبح امروز کاروان ۱۰ شهید سرافراز غواص از جاده رفسجان وارد شهرستان زرند شد. و با استقبال بسیار چشمگیر مردم قدر شناس و شهید پرور این شهرستان قرار گرفتند.طبق برنامه، مراسم استقبال از شهدای غواص در شهرستان زرند از محل مسجد ابوالفضل (ع) دهستان جرجافک آغاز شد و با عبور از روستاهای ده ایرج ،اسماعیل اباد ،محمد اباد ،روح اباد و شهرک امام سجاد (ع)،مسیر خیابان شهدای محمد اباد به طرف خیابان امام (ره) حرکت کردند و مورد استقبال کم نظیر مردمان ولایتمدار و شهید پرور این شهرستان قرار گرفتند.

12

در ادامه مراسم معنوی وداع با شهدا در مسجد قائم عج با شکوه خاصی برگزار شد . کاروان شهدا  با عبور از شهرهای ریحان شهر و خانوک و روستای حمیدیه مورد استقبال پرشور مردم این مناطق قرار گرفتند.حضور جوانان و نوجوانان در این مراسم بسیار چشمگیر بود .یسیاری از مادران با فرزندان خردسال خود در گرمای هوا کاروان شهدا را بدرقه کردند.

از سمت میدان ۷ تیر  به سمت چهار راه برق و خیابان امام( ره)  در این مسیر، کسبه و مردم منطقه ضمن بستن مغازه ها با پیکرهای مطهرشهدا همراه شدند .تا پیش از آغاز مراسم، جمعیت حاضر سرود معروف «کجایید ای شهیدان خدایی» را زمزمه می‌کردند. همچنین مداحان اهل بیت به نوحه خوانی و مرثیه سرایی پرداختند. گروه‌های خودجوش مردمی پوسترها و تصاویر شهدا را در بین مردم توزیع می کردند و مردم در حالی که همچنان منتظر آغاز مراسم بودند اقدام به سر دادن شعارهای ضد آمریکایی   و «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم، آماده» می‌کردند.

حجت السلام ابراهیمی امام جمعه زرند در حاشیه این مراسم .ضمن قدر دانی از حضور پرشور مردم  در مراسم استقبال از شهدای والا مقام گفت. مردم شهید پرور و ولایتمدار شهرستان زرند  با حضور در مراسم استقبال آمده اند تا بگویند به یادشهدا هستند و راهشان را ادامه خواهند داد.که از ولی نعمتان خود به گرمی استقبال کردند.

وی ادامه داد .ما آمدیم تا به شهدا بگوییم که شما در روح و باطن ما جای دارید،  ای شهدا، راه شما، اندیشه شما و تفکر شما در روح و روان جامعه ایرانی جای دارد.
حجت الاسلام علی ابراهیمی امام جمعه زرند، حبیب الله خنجری فرماندار ، سید مهدی قویدل دادستان عمومی و انقلاب وجمع کثیری از  مسئولان قضائی و اجرائی  فرمانده هان نیروهای نظامی و انتظامی  ، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان نیز حضور داشتند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :