بسم الله الرحمن الرحیم

وَلاتَحْسَبَنَّ الذّینَ قَتِلُواْ فِی سَبیلِ اللهِ أَمواتا بَلْ أَحَیآءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ

هر گز مپندار کسانیکه در راه خدا کشته شده اند ، مردگانند ؛ بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند.

«سوره مبارکه ال عمران – آیه ۱۶۹»

در عاشقی گریز نباشد ز سوز و گداز استاده ام چو شمع مترسان زآتشم

عاشقان را گر در آتش می پسندد لطف دوست تنگ چشمم گر نظر درچشمه کوثر کنم

تقدیم به روح مطهر شهدای دوران دفاع مقدس بخصوص غواصان شهید :

زیبا گفته است معلم انقلاب که : «شهادت نه یک باختن که یک انتخاب است و دعوتی است به همه عصرها و نسلها که در نتوانستن ، ایستادن ، مردانگی و جوانمردی است » و زیباتر استاد انقلاب که : « شهداء شمع محفل بشریتند».

شهید در پیکار هستی سوز سامان ساز خویش و در قهقهه مستانه اش عند ربهم یرزقون است و چون عاشق شرزه ای است که با شب زندگی نمی کند مگر برای مناجات با ربُ عرش عظیم !

و خونش شط تموج حیات است و چون آذرخش استوار بر سر پیمان خویش که « انا ربکم ؟ قالوا بلی شهدنا»

هیچ آهنگی نمی تواند انعکاس طنین گامهای مردانه اش که از دریای خون می گذرند باشد و هیچ شعر حماسی و پهلوانی نمی تواند سرود رزم او را بسراید . چرا که سرود رزم او از جنس نغمه عشق است و دلدادگی به معشوق که عالم غیب است و شهادت ، رحمن است و رحیم ، مالک است وقدوس ، عزیز است و جبّار ، خالق است و مصوّر و لَهُ الاَسَمآءُ الحسنی! و تابش اختر شب¬تاب که می سوزد گرم و می¬درد پرده های شب تار را . بوسه مهر است که درچشم او افشانده شرار و نظر نمی کند جز به وجه الله ، و گوش به فرمان عارف فرزانه ای سپرده که او را دعوت به فنا فی الله می کند و از خودگذشتن و به خدا پیوستن !

آفتاب در گریز بی شتابش ، ماهتاب و شب روی هایش ، همه سرافکنده ابدیت شهیدند و ما همه محتاج شفاعت شهید.

به پاس همه ایثارها و جان فشانیها و جاری شدن خون مقدس شهید این نوشته خرد به خانواده های شهدای دوران دفاع مقدس بخصوص غواصان شهید که به تازگی اجساد مطهرشان کشف شده، تقدیم می گردد. باشد که شهدا شفیع روز قیامتمان باشند ، آمین .

 حیدری

محمدرضاحیدری

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :