زرند نیوز / مجمع نمایندگان استان کرمان با حضور علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان و مدیران کل ادارات استان  در شهرستان زرند برگزار شد
علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان نیز از مشکلات اب در استان کرمان گفت و تصریح کرد: موافقت نامه خط دوم انتقال آب شرب به کرمان در یک ماه آینده انجام می شود.

رزم حسینی استاندار کرمان به مشکلات شرکت ذغالسنگ و صنعت ذغال اشاره کرد و گفت: با برگزاری نشستی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قیمت ذغال سنگ ۱۴ درصد افزایش خواهد یافت وامیدواریم این افزایش قیمت بخشی از مشکلات صنعت ذغال سنگ برطرف شود.

رزم حسینی  تکنولوژی قدیمی صنعت زغال سنگ و قیمت  سه برابری تمام شده آن نسبت به قیمت جهانی را از دلایل رکود این صنعت گفت: شرکت هایی که در بخش استخراج ذغالسنگ فعالیت می کنند باید خود را با تکنولوژی های روز مجهز نمایند .

وی به برگزاری هفته فرهنگی کرمان اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین برنامه های ما در سال جاری شناساندن کرمان به ایران وجهان می باشد و در این راه نمایندگان استان می توانند بیشترین کمک را به این جشنواره نمایند .

وی ضمن دعوت از نمایندگان استان جهت حضور در این نمایشگاه گفت: این جشنواره از ۱۶ تا ۲۳ مرداد در این در برج میلاد برگزار خواهد شد.

دکتر حسین امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از استاندار و نمایندگان استان کرمان  گفت: شهرستان زرند در مسایل کارگری مشکلات متعددی دارد که برخی از آنها به رکود سنگ آهن و فولاد جهانی بر می گردد.

دکتر حسین امیری با اشاره به اینکه صنعت ذغال سنگ در سراسر کشور با مشکل مواجه است و روز به روز بدتر می شود که باید برای آن برنامه ریزی کرد افزود: صنعت استان کرمان به ذغال سنگ وابسته است.

وی تصریح کرد:۶۰میلیارد تومان طلب کارخانه واگن سازی زرند از  راه آهن شرق و متروی پارس بدلیل ارائه واگن و عدم وصول این مطالبات باعث شده است که این کارخانجات با مشکلات متعددی روبرو شوند.

حبیب الله خنجری فرماندار زرند نیز در این دیدار به مشکلات شهر زرند اشاره کرد و گفت:  مهمترین مسئله و مشکلات شهر زرند را  عدم افزایش قیمت ذغالسنگ ،مشکلات معادن ذغالسنگ ،مشکلات کارگری،مشکلات حضور افاغنه ،کمبود منابع و اعتبارات امنیتی،عدم پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان ذغالسنگ،مشکل کم آبی و کاهش ذخیره های آبی ،بحث بهداشت ودرمان و فروش محصولات واگن سازی می باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان زرند از مشکل قیر مورد نیاز محورهای مواصلاتی شهرستان خبرداد وگفت: اجرای روکش آسفالت راه داهوئیه به زرند،اجرای عملیات کمربندی شرقی ،غربی زرند،محور زرند- رفسنجان و زرند-مسجد ابوالفضل –راور از مهمترین برنامه های این شهرستان در بحث راهسازی می باشد که عزم جدی اداره راه وشهرسازی استان کرمان را در این خصوص می طلبد.

وی به ساخت ورزشگاه زرند نیز اشاره کردو گفت: در سال گذشته از محل اعتبارات مبلغ سه میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته است و هنوز با کمبود تامین اعتبار در این بخش مواجه هستیم.

امام  جمعه زرند نیز در این نشست گفت: ساخت مصلی شهرستان زرند یکی از دغدغه های مسئولین شهرستان می باشد که امیدواریم در سال جاری با اختصاص بودجه ای از محل  ماده ۱۸۰ بتوانیم مشکلات این مصلی را تا حد زیادی برطرف نمائیم.

امام جمعه زرند به مشکلات درمانی شهرستان زرند اشاره کرد و گفت: شهرهای زرند وکوهبنان با مشکلات متعددی در خصوص پزشکان و متخصصین روبرو هستند که این امر بیماران را با مشکلات متعددی روبرو کرده است.

وی تعداد زیاد افاغنه در شهرستان زرند را تهدیدی برای این شهرستان دانست و خواستار حضور این افاغنه با لباس محلی خود در سطح شهر شد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :