زرند نیوز /

حجت الاسلام والمسلمین علی علویان: حاج قاسم را همه می‌شناسند.روستا زاده‌ای نجیب با نگاهی مهربان که امروز اسطوره جهان اسلام شده است.مردی که سخن گفتن از خصلت ها و خوبی های او نه آنکه فخر و عزتی برای او بلکه فضیلتی است برای گوینده و نویسنده و غرور و سربلندی ای برای هر شنونده مسلمان، حاج قاسم را این روزها همه می‌شناسند، همه مشتاق دیدن اویند چه دوست باشند و چه دشمن.

حتماً شنیده‌اید که حتی جان کری هم در آرزوی دیدن اوست، اگر چه فقط برای چند لحظه باشد! اوباما هم با اینکه او را دشمن خود می‌داند اما برای این روستازاده کرمانی احترام ویژه‌ای قائل است.

من سابقاً هم در نامه‌ای که خطاب به «ژنرال پترائوس» و سناتور «مارک گرچت» که از خوف حضور حاجی در عراق در اندیشه ترور او بودند، نوشتم و گفتم که راز محبوبیت و اقتدار این مرد نه در قدرت نظامی و طراحی‌های استراتژیک او بلکه در یک جمله ساده نهفته است که او فرزند مکتب حضرت روح‌الله است. او عبد مخلص خداست و به حکم کلام گهربار «من خاف‌الله اخاف‌الله منه کل شی» (هرکس که خداترس باشد خداوند ترس و هیبت او را در دل همه چیز می‌اندازد)، امروز همه مقهور یا مجذوب این سرباز جان برکف حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب شده‌اند.

و البته امروز هم محکمتر از دیروز بر همان باور و اعتقاد ایستاده‌ام که رمز و راز عزت این مرد در اخلاص و عبودیت اوست و همین امر دلیل محبوبیت او، دلیل عزت او و دلیل نفوذ کلامش در میان هر مسلمان آزاده و علی الخصوص دلباختگان به نظام و انقلاب است و بر همین اساس است که امروز باور قلبی‌ام را هرچند که خوشایند برخی‌ها نباشد! اعلام می‌کنم که اگر دهها تحلیلگر خبره و چیره‌دست سیاسی و غیر سیاسی مطلبی را بگویند و حاجی کلامی دیگر، ترجیح من پذیرش سخن این سردار بی ادعاست همو که وقتی سخن می‌گوید تلألؤ و تجلی کلام مسیحایی حضرت امام سلام‌الله علیه در بیانش خودنمایی می‌کند.

الغرض اینکه در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان امسال و به رسم هرساله، پیشکسوتان جهاد و شهادت میهمان فرمانده خود بودند؛ جمعی صمیمی که حضورشان در کنارحاج قاسم تداعی‌کننده خاطرات همیشه ماندگار روزهای خون و حماسه در هشت سال دفاع مقدس است.

در این محفل سراسر انس سردار سخنانش را در دو محور عمده خطاب به حاضران بیان کرد: اول از همه از عاقبت بخیری گفت، مقامی که رسیدن به آن آرزوی همه بندگان خوب خداست، حاج قاسم گفت: «همه ما چشم انتظار عاقبت بخیری هستیم اما می‌دانید که خواسته و دعا بدون عمل معنا ندارد لذا ما باید خود را برای عاقبت بخیری تربیت کنیم.

هرکدام از ما به یکی از شهدا متصل هستیم وگره خورده‌ایم و لذا به شفاعت آنها طمع داریم، به حضور در جمع آنها طمع داریم اما باید حواسمان باشد به گونه‌ای عمل نکنیم که وقتی در آن دنیا با شهدا مواجه می‌شویم آنها ما را نشناسند یا نه تنها نشناسند بلکه از ما بیزار باشند لذا متوجه باشید که شناخت آنها به عمل ما بستگی دارد.»

او در ادامه جلسه و طبق رسم دیرینه‌اش از همرزمان شهیدش گفت و این باراز ویژگی‌های شهدای مدافع حرم، شهیدان جمالی و الله دادی و بادپا، همان منتظرانی که به قول سردار زمانی که ما در اوج آرمانخواهی بودیم آنها عمل کردند. حاجی گفت: بچه‌ها مراقب باشید که ذکاوت و باهوشی برای امور دنیوی نه شیرینی دارد و نه ماندگاری. ذکاوت این است که مثل بادپا و الله دادی و جمالی ۲۰سال در کمین شهادت باشی و به وقتش در پی تصاحب آن برآیی.

و بخش دوم و پایانی سخنان حاجی سخن از رمز و راز عاقبت بخیری بود و راه رسیدن به آن، سخنانی که اگرچه گویا بود و نیاز به تفسیر و تأکید نداشت اما او برای اطمینان قلبی سربازان دیروز و امروزش با سوگندی بس عظیم کلامش را و مقصودش را به حاضران و غایبان در جلسه بیان کرد آن هم با لحن و ادبیاتی که انگار ماییم و قرارگاه مقدم عملیات و این جلسه، جلسه‌ای است که قرار است خوبان روزگار برای روز موعود و لحظه وصل گلچین شوند، جلسه وداعی است که نور شهادت را و عاقبت بخیری را می‌شود در جبین مشتاقانش دید!. مشتاقانی که مصمم شده‌اند اندیشه سردار را با جان و دل بپذیرند و به عرصه عمل برسانند!.

و این سخنان ناب که به عینه آن را نقل خواهم کرد به باورم اتمام حجتی بود برای همه. همه آنهایی که عاشق امام(ره) و شهدایند و در انتظار روز وصل و همنشینی با شهدا. همه آنهایی که دلداده نظام و انقلابند آن هم با هر وابستگی فکری و جناحی. سخنانی که سردار آهسته و شمرده اما با لحنی متفاوت خطاب به پیشکسوتان جهاد و شهادت گفت، سخنانی که معتقدم باید سرلوحه فکر و اندیشه و عمل همه کسانی باشد که می‌گویند ما نظام را و انقلاب را و امام(ره) را دوست داریم.

حاج قاسم گفت: «ای یادگاران دوران دفاع مقدس؛ یکی از شئون عاقبت بخیری، نسبت شما با نظام مقدس جمهوری اسلامی است والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت بخیری رابطه قلبی ما با این حکیمی است که امروز سکان انقلاب را به دست دارد. در قیامت خواهید دید که مهمترین محور محاسبه این است، این رابطه قلبی را حفظ کنید. مشعلِ گم نشدن در این راه حفظ این ارتباط قلبی با نظام و با رهبر معظم انقلاب است.» والسلام علیکم و رحمه‌‌الله و برکاته.

منبع : روزنامه  ایران  پنجشنه مورخ ۸ مرداد

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :