زرند نیوز / مجمع نمایندگان استان کرمان،جلسه ماهانه خود را به میزبانی دکتر حسین امیری در طرف صبح کوهبنان وعصر زرند تشکیل داد.
جلسه مجمع نمایندگان استان که در زرند برپاشد دارای ویژگی های متفاوتی نسبت به جلسات مشابه خود بود.
این جلسه با حضور استاندار و جمعی از مدیران کل استان به همراه فرمانداران زرند وکوهبنان،به منظور پیگیری مشکلات کلان استان برگزار گردید.

Dr amiri
ابتکار دکتر حسین امیری در فراهم کردن زمینه حضور نمایندگان شهرهای استان کرمان و استاندار و مدیران کل استان، بستر مناسبی را فراهم کرد تا مسئولان شهرستان زرند و کوهبنان بتوانند مشکلات و کمبودهای خودرا چه در بخش نرم افزاری و چه سخت افزاری بیان کنند.

امیری در این جلسه گفتند:از سال ۸۶که کلنگ جاده زرند -کوهبنان را زده ایم، نتوانسته ایم آن را به پایان برسانیم و تنها توانسته ایم از ماده۱۸۰این کار را تا حدودی پیش ببریم و خواهان استفاده از بند “قاف” بودجه برای تکمیل این جاده شدند.

نماینده زرند و کوهبنان با بیان اینکه معادن زغالسنگ شهرستان زرند وکوهبنان با مشکلات عدیده ای دست وپنجه نرم می کنند خاطر نشان کردند پرسنل این معادن از فروردین ماه حقوقی دریافت نکرده اند.

ایشان گفتند جلسه ای که با حضور ۲وزیر و مسئولان استان و شهرهای زرند و کوهبنان در تهران داشتیم ،توانستیم مدیران بالا دستی را قانع کنیم تا قیمت زغال را افزایش دهند.

نماینده زرند و کوهبنان گفتند: در چندین جلسه،حضوری با وزیر کشور و اطلاعات نیز در همین رابطه داشته ام و توانسته ایم تا حدودی برخی مشکلات را مرتفع کنیم و یاد آور شدند در همین راستا نامه ای با امضای بعضی از نمایندگان خدمت رئیس جمهور فرستادیم که به دستتان خواهد رسید.ایشان خواستند تا مدیریت استان در این زمینه ها چالاک تر عمل کند.

نماینده مجلس نهم از حوزه زرند و کوهبنان در این جلسه از وجود تعداد زیاد”افاغنه” در شهر گلایه کردند و توضیح دادند تا به حال ۴دفعه با وزیر کشور حضوری جلسه داشتند که در جلسه آخر وزیر کشور خواهان نصب دوربین در معابر شهر شدند و به استاندار یادآور شدند تا ایشان در این مورد چاره ای بیندیشند.

امیری خامکانی از مشکلات پرداخت نکردن طلب شرکت واگن سازی که بالغ بر ۵۰میلیارد تومان می باشد سخن به میان آوردند و افزودند که اگر شرکت راه آهن شرق، مترو پارس و مترو تهران نتوانند طلب خود را پرداخت کنند واگن سازی حتی قادر نخواهد بود حقوق پرسنل خود را پرداخت کند.

دانشمند فیزیک شهرستان زرند و کوهبنان در جلسه نمایندگان گفتند شهر زرند با بحران مالکیت توسط انجمن زرتشتیان مواجه است.و هر جا که شهروندان زرند بخواهند سند مالکیت بگیرند متاسفانه انجمن زرتشتیان ادعای مالکیت می کند و خواهان این شدند تا ارشدترین مقام استان در این زمینه چاره اندیشی کنند.

امیری در مابین سخنان نمایندگان استان نسبت به هزینه کردن بودجه شرکت زغالسنگ در زمینه ورزش آن هم در مرکز استان اعتراض کردند و بیان داشتند در حالی که پرسنل معادن زغالسنگ حقوق دریافت نمی کنند چرا باید میلیون ها تومان صرف ورزش شهر کرمان شود.

بعد از پایان جلسه  امیری از ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان خواستند در خصوص چارت سازمانی دانشکده پرستاری زرند و راه اندازی بیمارستان مجهز کوهبنان تدابیری اندیشیده شود.

نماینده دوره نهم مجلس از دکتر حق دوست خواستند ۳عدد آمبولانس به مناطق سربنان،دشتخاک وجرجافک اختصاص داده شود.

نمایند زرند و کوهبنان از رئیس سازمان جهادکشاورزی استان خواهان تصریح در دادن تسهیلات به متقاضیان آبیاری تحت فشار در شهرهای زرند و کوهبنان شدند.

ایشان همچنین از مهندس سعیدی خواستند که روند پرورش گل محمدی در شهرستان کوهبنان که حتی زمین آن هم آماده شده است را با جدیت دنبال کنند ویادآور شدند سازمان متبوع ایشان مراحل اجرای پرورش محصولات گلخانه ای در کوهبنان را فراهم کند.

در پایان مراسم مجمع نمایندگان با استاندار گاوداری فجر مورد بازدید مهندس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی قرار گرفت.

*ناگفته نماند که بنا بود این طومار مشکلات شهرستان زرند وکوهبنان که از زبان نماینده ی آنها بیان شد طولانی تر شود،که با اعتراض زاهدی نماینده کرمان، خلاصه بیان شد.*

در این جلسه آقایان گرامی و فتوت دو معاون استاندار و مهندس حسینی مدیرکل تامین اجتماعی،دکتر حق دوست ریاست دانشگاه علوم پزشکی،مهندس سلطان زاده رئیس سازمان صنعت معدن وتجارت،مهندس مقبلی مدیرکل راه و شهرسازی،مهندس معصومی مدیر عامل شرکت زغالسنگ و مهندس سعیدی رئیس سازمان جهادکشاورزی حضور داشتند.

روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف زرند و کوهبنان

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :