روز خبرنگارزرند نیوز / در این جلسه که اصحاب رسانه شهرستان زرند و جمعی از فرماندهان حوزه های مختلف فرمانهی انتظامی حضور داشتند. سرهنگ نور علی چوگانی فرمانده  انتظامی زرند با ادای احترام به همه شهیدان و تلاشگران عرصه اطلاع‌رسانی میهن اسلامی، این روز عزیز را به خبرنگاران و طلایه‌داران جبهه آگاهی‌بخش تبریک و تهنیت عرض نمود. وهمکاری خبرنگاران و نشریات شهرستان زرند با نیروی انتظامی را خوب توصیف کرد و گفت خبرنگاران   آئینه جامعه و مردم هستند
سرهنگ چوگانی  با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» از سوی مقام معظم رهبری اظهار امیدواری کرد با صداقت و صمیمیت بیش از پیش ودر کنار همدیگر در آگاه سازی و انتقال به موقع و سریع فعالیت های نیروی انتظامی به مردم در کنار همدیگر تلاش نمائیم . و شماها تک به تک در این راستا به ما کمک کردید.و خبرنگاران عامل بسیار مهم و تاثیر گذار در افزایش امنیت می باشند و می توانند نقش مثبت یا خدائی ناکرده منفی را در جامعه ایجاد کنند .
فرمانده انتظامی زرند گفت،امروز فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی بر خود می بالند که با تعامل و همکاری صمیمانه و سازنده خود با اصحاب رسانه گام های ارزشمندی در توسعه نظم و امنیت برمی دارند.
وی امنیت عمومی را از اساسی ترین نیازهای انسانی عنوان کرد که حفظ آن بر عهده نیروی انتظامی گذارده شده و احساس امنیت به عنوان بخشی از امنیت عمومی مقوله ای ذهنی و درونی می باشد که برآیند عمل کلیه نهاهای اجتماعی است. در این عرصه نقش وسایل ارتباط جمعی و خصوصا خبرنگاران در انعکاس رویدادها بسیار برجسته و بی بدیل است
وی جلوگیری از برجسته شدن جرایم را یکی از وظایف خبرنگاران عنوان کرد و افزود: با وقوع حادثه ای انواع شایعات در سطح شهر می پیچد اما وقتی شما خبرنگاران واقعیات را منعکس می کنید مردم به نوعی آرامش می یابند و با این عمل شما،از بزرگ شدن جرائم جلوگیری می شود و شایعات خنثی می گردد.
وی گفت از ابتدای سال جاری تاکنون ۳هزار ۱۵۵ فقره پرونده با موضوعات مختلف توسط پاسگاه ها ،کلانتریها و پلیس تخصصی تشکیل شده است و ۱هزار۳۳۲نفر متهم در این راستا دستگیر شدند که ۲۱ درصد انها را اتباع بیگانه تشکیل می دهند.
وی گفت در بحث سرقتهای مهم مثل خودرو ،منزل ومغازه و …. نسبت به مدت مشابه سال قبل خوشبختانه ۶۹ درصد انها کشف شده است و در کل ۷ درصد کاهش سرقت و ۱۹ درصد افزایش کشف  را داشته ایم .
در بحث ارازدل و اوباش در حال حاضر هیچ ارازدل و اوباش فعال نداریم و ارازدل و اوباش تحت نظارت و کنترل هستند و رفتار انها رسد میشود.
در بحث مشروبان الکلی متاسفانه ۱۹۸ درصد افزایش کشفیات داشته ایم که این زیبنده مردم مومن شهرستان زرند نیست.
در پایان از خبرنگاران خبرگزاری ها و نشریات محلی با اهدا لوح تقدیر تجلیل به عمل امد.
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :