زرند نیوز / تلاش مجتمع کک سازی وپالایش قطران زرند درجهت رسیدن به “صنعت سبز” باتشکیل کارگروه های بهینه سازی واصلاح فرآیندهای تولیدکک

کارگروه های بهینه سازی 2

کارکنان مجتمع کک سازی وپالایش قطران زرند با همت مضاعف اقدامات عدیده ای رادرجهت رسیدن به “صنعت سبز” آغاز نمودند

به گزارش روابط عمومی مجتمع کک سازی وپالایش قطران زرند، با توجه به حساسیت ها و ابهامات به وجود آمده در سطح شهرستان زرند، در مورد صنعت کک سازی این منطقه، کار گروه های ویژه با حضور کارشناسان ومهندسین ارشد وبامدیریت مستقیم مهندس حسین متصدی مدیریت مجتمع و به منظور بهینه سازی فرآیند کک سازی درراستای کاهش حداکثری آلایندگی های احتمالی از این واحد صنعتی انجام و راه کارهای موثر و عملیاتی در جهت کاهش این مواد و رسیدن به “صنعت سبز” در دستور کار مجتمع قرار گرفته که در این رابطه جلسات واقدامات موثرمتعددی نیز صورت پذیرفته است.

.
این کار گروه ها با برنامه ریزی های مدون و انجام اقدامات اصلاحی در راستای انجام اصلاحات لازم و به روز رسانی فرآیندها عمل نموده که کنترل های انجام گرفته  نشان از پویایی و رو به جلو بودن حرکت واقدامات انجام گرفته می باشد.

.
به گفته حسین متصدی مدیرمجتمع نتایج حاصله موید پیشرفت قابل قبول کار می باشد، موضوعات متعددی در این خصوص مطرح شده است که این موارد با استاندارد های جهانی مقایسه و هدف اصلی رسیدن به سطوحی حتی بالاتر از استانداردهای جهانی می باشد.

اولین گام جهت کاهش بوی نامطبوع سولفیدهیدروژن (H2S)موضوع جذب حداکثری گوگرد در گاز تولیدی مجتمع بوده که بر اساس مدارک و مستندات طراحی کارخانه این عدد۲۵ میلی گرم برمترمکعب تعریف شده است که با فعالیت ها واقدامات  این کار گروه ها “میزان خروجیH2S با کاهش حدودی  ۸ برابری به میزان۳۰میلی گرم برمترمکعب رسیده، که بسیار پایین تر از استاندارد طراحی کارخانه می باشد.

.

متصدی افزود : با همت پرسنل، کارشناسان و مدیران مجتمع  و با توجه به اعتقاد راسخ آنها در انجام وظیفه انسانی و سازمانی خود که یکی از اهم آنها حمایت از محیط زیست به عنوان زیست گاه تمام انسانها و موجودات زنده می باشد روز به روز شاهد گامهای موثرتری در جهت رسیدن به این هدف باشیم.

.
پرسنل این مجتمع تمام همت خود را در جهت حفاظت از محیط زیست قرارداده  ودراین راه از هیچ گونه کوشش و اقدامی فروگذاری نخواهد نمود.

.
درخاتمه ضمن استقبال از هر گونه پیشنهاد و نظرات سازنده پیشرفتهای این مجموعه درجهت رفع آلایندگی های احتمالی به اطلاع عموم مردم فهیم شهرستان زرند رسانده خواهد شد.

کارگروه های بهینه سازی 3

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :