کاروان پیادهزرند نیوز / مدیر کاروان محبان‌الرضا (ع) زرند گفت: برای شانزدهمین سال پی‌درپی کاروان پیاده‌روی بسیجیان محبان‌الرضا (ع) شهرستان زرند عازم مشهد مقدس شد.

عباس ایرانمنش امروز   اظهار داشت: برای شانزدهمین سال پی‌درپی کاروان پیاده‌روی بسیجیان محبان‌الرضا (ع) شهرستان زرند عصرامروز  روز سه‌شنبه ۶مرداد  از محل قبور مطهر شهدای گمنام زرند. عازم مشهد مقدس شدند.

وی بیان داشت: این کاروان پیاده‌روی در قالب ۱۰۰ نفر از عاشقان و دلباختگان امام رضا(ع) با پای پیاده به پابوس هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت می‌روند.

ایرانمنش ادامه داد: حرکت فرهنگی کاروان در مسیر برنامه‌های فرهنگی و مذهبی متعددی اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: برای شانزدهمین سال است، این کاروان با پای پیاده مسافت ۸۴۰ کیلومتری زرند – مشهد مقدس را به مدت ۲۲ روز با عبور از مسیر راور، نایبندان، دیهوک، فردوس، گناباد و تربت‌حیدریه تا حرم مطهر ثامن‌الحجج (ع) طی می‌کنند.

مدیر کاروان محبان‌الرضا (ع) زرند افزود: در این کاروان ۱۰۰ نفر حضور دارند و اکثر آنها جوانان و نوجوانان بسیجی، دانشجو و دانش‌آموز هستند و روزانه به طور متوسط بین ۳۰ تا ۳۵ کیلومتر پیاده‌روی می‌کنند.

ایرانمنش مسن‌ترین شرکت‌کننده در این پیاده‌روی را حسین عرب‌پور ۷۲ ساله و این سفر را دوازدهمین سفر وی ذکر کرد و جوان‌ترین اعضای کاروان را عرفان سبحانی پور ۱۴ ساله  عنوان کرد.

حجت‌الاسلام علیزاده روحانی کاروان هم گفت  : برپایی نمازهای جماعت و اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی، بیان احکام، غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدا، خواندن دعای عهد، تفسیر قرآن‌ کریم، زیارت عاشورا و زیارت امامزادگان از جمله این برنامه‌ه  در طول سفر است.

در مراسم بدرقه این کاروان حبیب الله خنجری فرماندار زرند، جمعی از مسئولان اجرایی ، اعضا شورای شهر و قشرهای مختلف مردم ولایتمدار حضور داشتند و این مراسم بدرقه با ذبح گوسفند  و پخش شربت و شیرینی همراه بود.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :