Dr-Amiri4زرند نیوز / سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی اثر افزایش قیمت بنزین بر ناوگان تاکسی و اتوبوسرانی در کمیسیون خبر داد و گفت: گزارش این بررسی برای تصمیم گیری به دولت ارسال خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی اثر افزایش قیمت بنزین بر ناوگان تاکسی و اتوبوسرانی در کمیسیون خبر داد و گفت: گزارش این بررسی برای تصمیم گیری به دولت ارسال خواهد شد.

حسین امیری خامکانی درگفتگو با خبرنگار شانا، با اشاره به دستور کار کمیسیون انرژی مجلس در هفته های آتی، ازسفر کمیسیون متبوعش به استانهای مرزی کشور برای بازدید از وضع آبهای مرزی و چگونگی کنترل آنها خبرداد.

سخنگوی کمیسیون انرژی، بابیان این که مهار آبهای روان برای جبران کمبود منابع آبی در اولویت است، افزود: بازدیدهای یادشده در قالب دو سفر انجام خواهد شد که در مرحله نخست اعضای کمیسیون به استان چهار محال و بختیاری سفر خواهند کرد و در قسمت دوم همکاران همراه با وزیر نیرو از استانهای کرمانشاه و کردستان دیدن خواهند کرد تا وضع آبهای مرزی آنها را بررسی کنند.

امیری خامکانی یادآور شد: سفر به مناطق مرزی کشور در اواسط مردادماه امسال انجام می شود.

این نماینده مجلس نهم، درباره دیگر دستور کار جلسه دیروز کمیسیون انرژی نیز گفت: درباره مسائل و آثار افزایش قیمت بنزین بحث و بررسی شد و مسئولان تاکسیرانی و اتوبوسرانی گزارشی در این زمینه ارائه کردند، بنابراین مقرر شد پیشنهادهای بیان شده به دولت و وزارتخانه های نفت و کشور اعلام شود تا مشکلات ناوگانهای یادشده برطرف شود.

وی گفت: در سازوکارهای بیان شده مسئولان تاکسیرانی و اتوبوسرانی استفاده از ظرفیتهای بند «ق» تبصره بودجه ٩٣ (هم اکنون ماده ١٢ قانون رفع موانع تولید ) و تبصره ٢٠ قانون بودجه ٩۴ را به عنوان راهکارهای جبران آثار افزایش قیمت بنزین بر بخشهای یادشده مطرح شد که مقرر شد این موارد به دولت اعلام شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی گفت: حدود ٢ هفته پیش هم گزارشی مشابه برای دولت ارسال شده بود.

http://neconews.com
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :