فضائلیزرند نیوز / کارشناس مسائل رسانه‌ای و سیاسی گفت: نحوه بازتاب و انعکاس این شادمانی‌ها بعد از توافق موجب تضعیف جایگاه ملت ایران می‌شود.

مهدی فضائلی کارشناس مسائل رسانه‌ای و سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری جشن هسته‌ای در کشور اظهار داشت: اصل شادی و خوشحال بودن مردم نکته مثبتی است که باید از شادمانی جامعه استقبال و با آنها همراهی کرد.

وی ادامه داد: برگزاری جشن هسته‌ای در کشور  دارای ابعاد داخلی و برداشت و تفسیرهایی در خارج از کشور است.

این کارشناس مسائل رسانه‌ای و سیاسی با اشاره به بعد داخلی برگزاری جشن هسته‌ای گفت: در بعد داخلی مردم از پایان یافتن یک مناقشه که حدود ۱۲ سال کشور را درگیر خودش کرده بود خوشحال می‌شوند که این امری طبیعی است.

وی تصریح کرد: باید بعد خارجی و بازتاب و تفسیرهایی که از این شادمانی می‌تواند صورت گیرد مورد توجه مردم باشد تا حضور، شادمانی و پایکوبیشان مورد سوء برداشت طرف مقابل قرار نگیرد.

فضائلی با بیان اینکه دغدغه جدی ما سوء برداشتی است که طرف مقابل قبل از توافق نهایی با شادمانی مردم روبرو می‌شود، افزود: امکان دارد طرف‌های غربی با بهره برداری و سوء استفاده از شادمانی مردم در لحظات پایانی مذاکرات اعلام کنند که ملت ایران با وجود عدم رسیدن به توافق به شادمانی و پایکوبی پرداختند و این مسئله دست مایه‌ای برای گرفتن امتیاز بیشتر خواهد شد.

 وی در ادامه به بازتاب شادمانی مردم بعد از توافق اشاره و تاکید کرد: دغدغه دیگری وجود دارد که نحوه بازتاب و انعکاس این شادمانی‌ها بعد از توافق موجب تضعیف جایگاه ملت ایران باشد و به گونه‌ای القا شود که وضعیت ایران به قدری نگران کننده و در حالت استیصال است که مردم بواسطه همچنین توافقی به پایکوبی و شادمانی می‌پردازد.

این کارشناس مسائلی سیاست خارجی در پایان خاطرنشان کرد: از منظر منافع ملی اقتضا می‌شود که مراقبت بیشتری صورت گیرد و به نحوی رفتار نشود که مورد سواستفاده و ارائه تصویر دور از شان ملت ایران قرار گیرد.

انتهای پیام/

www.farsnews.com

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :