به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز ، با هزینه ۴ میلیرد ریال یک طرح لوله گذاری انتقال آب کشاورزی و اجرای باکس بتنی در روستای حتکن از توابع بخش مرکزی شهرستان زرند افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
رضا محمدی مدیر جهاد کشاورزی زرند گفت : این طرح در قالب اجرای ۱۲۰۰ متر کانال سیمانی و باکس بتنی در مدت زمان ۴ ماه اجرا شده است.

او اجرای کانال‌های بتنی انتقال آب را در بهره وری از آب موثر دانست و ادامه داد: اجرای این گونه طرح‌ها مزایای مختلفی از جمله، انتقال سریع آب به مزارع کشاورزی، جلوگیری از هدر روی آب، استفاده بهینه از آب و کمک به افزایش محصولات کشاورزی و جهش تولید دارد.

او اضافه کرد: با اجرای این طرح‌ کار انتقال آب به بیش از ۴۰ هکتار از اراضی زراعی و باغی روستای حتکن سرعت بیشتری می‌گیرد و کار ساخت و مرمت دیگر کانال‌های انتقال آب در این شهرستان بر اساس اولویت اجرا می‌شوند.

او خاکی بودن کانالهای آب کشاورزی یکی از مهم‌ترین مشکلات مهم کشاورزان در زمینه انتقال آب به زمین‌های کشاورزی دانست و گفت: خاکی بودن این کانال‌ها و هدر روی آب بود که با اجرای این طرح ها مشکل کشاورزان نیز رفع می شود.

در این مراسم که حجت الاسلام شجاعی امام جمعه، حجت الاسلام بلوچ زاده دادستان، صادق زاده فرماندار و جمعی از مسئولین حضور داشتند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :