دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند گفت: تامین نشدن به موقع سوخت در نیروگاه حرارتی برق زرند از مهر ماه امسال موجب تعطیلی این نیروگاه شده است.

حجت الاسلام اسماعیل بلوچ زاده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند از نیروگاه بازدید و به بررسی مسائل و مشکلات حوزه تولید در این نیروگاه پرداخت.

او در این بازدید گفت: در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر جهش تولید و تاکیدات ریاست قوه قضاییه مبنی بر جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی با خبر شدیم به علت تحویل ندادن به موقع سوخت نیروگاه برق زرند از سرویس خارج شده است.
.
دادستان زرند بیان کرد: تامین نشدن به موقع سوخت در نیروگاه حرارتی برق زرند از مهر ماه امسال موجب تعطیلی این نیروگاه شده و این تعطیلی ضربه‌ای به نیروی انسانی و تجهیزات و خسارت‌های مالی به بیت المال وارد می کند که دادستانی بنا به وظیفه ذاتی خود به منظور جلوگیری از استمرار آن و در نهایت جلوگیری از تعطیلی تولید وارد عمل شده است.

بلوچ زاده از مسئولین استان و کشور خواست به فوریت نسبت به تامین سوخت نیروگاه و جلوگیری از تعطیلی آن اقدامات موثری را انجام دهند و در سال جهش تولید شاهد تعطیلی اینگونه کارخانجات تولیدی نباشیم.

در این بازدید مدیر عامل و کارشناسان نیروگاه برق زرند به بیان مسائل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

ایرج امیری مدیر عامل شرکت تولید برق زرند گفت :نیروگاه زرند اولین نیروگاه جنوب شرق کشور است که با دو واحد ۳۰ مگاواتی در سال ۵۲ به بهره برداری رسیده و به علت تامین نشدن به موقع سوخت از مهر ماه امسال از سرویس خارج و اخیرا تنها یک واحد نیروگاه در مدار تولید قرار دارد.

او افزود: ذخیره سوخت مازوت در حال اتمام هست چنانچه تا یک هفته آینده سوخت نیروگاه تامین نشود مجبور به خارج کردن تنها واحد نیروگاه می شویم.

امیری اظهارکرد: نیروگاه زرند در پایداری شبکه برق از جمله جلوگیری از افت ولتاژ تاثیر بسیار زیادی دارد وبا توجه به نیم قرن تولید برق در این نیروگاه خوشبختانه با انجام اقدامات تعمیراتی و بروز رسانی تاسیسات توسط متخصصین داخلی نیروگاه توان تولید برق تا ۲۰سال آینده هم دارد .
انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :