پیامبر (صل الله علیه وآله وسلم ) فرموده اند: «اسلام پیکره ای است که لباس آن حیا و زینت آن به وقار است.»

زرند نیوز / عفاف و حجاب همواره یکی از شاخصه های اجتماعی دینداری تلقی شده است و اهمیت آن در نظام جمهوری اسلامی تا بدان حد است که در افکار عمومی جهان به عنوان نماد پایبندی یا عدم پایبندی مردم به هویت دینی مطرح است.

اما در دنیای کنونی شاهد هجوم همه جانبه به این ارزش الهی هستیم به گونه ای که امروزه جوامع بشری به ویژه جوانان و نوجوانان و خانواده در معرض آسیب جدی است و دشمن راه مقابله با انقلاب اسلامی ایران را در استحاله فرهنگی، اباحه گری و ترویج فرهنگ بی بند و باری می داند. بدیهی است در قبال موضوعی که در صدر برنامه دشمن قرار گرفته نمی توان و نباید بی تفاوت بوده و یا آن را در حد یک معضل اجتماعی پیش پا افتاده محسوب کرد. .مع الاسف در سال‌های اخیر به موازات گسترش پدیده بد حجابی در جامعه، شاهد سکوت، بی برنامگی و انفعال متولیان فرهنگی و دستگاههای مربوطه بوده‌ایم. اینک که این مسئله در کشور، هیچ ارگان و نهاد متولی را در مقابل خود نمی‌بیند، دشمنان کمین کرده جمهوری اسلامی ایران، فرصت را غنیمت شمرده و سعی در ترویج بی بند و باری در فضای خانه،خانواده و جامعه را دارند.مسئولین، متولیان فرهنگی کشور و همه کسانی که دغدغه دین و انقلاب را دارید، آیا وقت آن نرسیده که در اجرایی کردن قوانین، برخورد با هنجارشکنان، عملی کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر قدمی بردارید؟ مگر نه این است که حق مسلم هر فردی است که جامعه و محیط زندگی سالم و به دور از آلودگی‌های اخلاقی داشته باشد؟ آیا ترویج پدیده بد حجابی را تجاوز به حقوق دیگر آحاد جامعه نیست؟وضعیت اسفناک حجاب و عفاف در عصر حاضر که هر روز به دلیل عدم واکنش مناسب فرهنگی با جاهلان و برخورد قهری با عاملان آن‌ها را جسورتر و در هنجارشکنی دینی و فرهنگی گستاخ تر کرده است. تدابیر ویژه فرهنگی خود بسترساز اصلی این هنجارشکنی در حوزه حجاب و عفاف بوده است.

فرمایش رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای (مد ظله العالی) مبنی بر مهمتر بودن فرهنگ از اقتصاد را همواره آویزه گوش خود کنند و بدانند این فرمایشات تنها برای قاب کردن در محل کارشان نیست؛ بلکه برنامه ای برای پیمایش مسیر سعادت و پیشرفت و آبادانی کشور است .

بسیج جامعه زنان سپاه شهرستان زرند وظایف فراموش شده متولیان فرهنگی را به شرح زیر بیان می‌کند تا اتمام حجتی باشد بر آنان که سالها هشدار رهبر معظم انقلاب در مورد تهدیدات تهاجم فرهنگی دشمن را جدی نگرفتند:

۱-از دولت و مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران انتظار می رود به توصیه های بزرگ پرچم دار فرهنگ ناب اسلامی، مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی) در امر مسائل فرهنگی توجه ویژه نموده و در برخورد با مسائل ضد فرهنگی و مفسدان و مروجان منکرات و بی حجابی تلاش بی وقفه نمایند که امروز هیچ بهانه ای برای غفلت در این زمینه قابل پذیرش نیست.

۲- در احکام مربوط به پوشش و حفظ حریم خانواده، زنان به دلیل این که از موقعیت خاص برخوردارند و از طرفی آسیب پذیر تر از مردان هستند، حفظ و حراست آنان از هر نظر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است وبدانند حجاب و عفاف تنها منحصر به زنان و دختران نیست، بلکه تمامی انسان هایی که مورد خطاب قرآن کریم هستند اعم از زن و مرد باید عفاف و پاکدامنی خود را حفظ کنند تا جامعه ای پویا و سالم داشته باشیم.

۳- با توجه به این که امروز جنگ نرم با محوریت زن هدفگذاری شده است لذا انتظار می رود زنان فرهیخته ایران اسلامی با حفظ کرامت انسانی خود و رعایت شئونات اسلامی در اجتماع ظاهر شده و اجازه استفاده ابزاری از زن را به دشمنان ندهند.

۴- بی شک مقابله بدون برنامه ریزی با پدیده بی حجابی، تنها به غیر ثمر بخش بودن آن می انجامد، از این رو باید با احیاء فرهنگ ایرانی اسلامی و اصلاح باورهای عمومی و اجرای آموزه های دینی و عینی نمودن دستورالعمل های شریعت توسط سازمان های فرهنگی مربوطه خط مشی کلی جامعه را در اجتناب از رذایل اخلاقی و ترغیب جوانان به ازدواج و رواج ساده زیستی سوق داد

۵- از متولیان کلیه دستگاه های دولتی انتظار می رود که نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب را ابتدا از ادارات مربوطه شروع نمایند تا این امر، زمینه فرهنگ سازی در کل جامعه را فراهم نماید.

۶- از قوه قضائیه و نیروی انتظامی انتظار می رود که با اتخاذ رویکردی جامع، از تمام زوایا به مسئله نگریسته و نسبت به مواجهه عالمانه و قاطعانه با معضل بی حجابی اقدام نمایند.

۷- از مسئولین شهرستانی ، استانی به ویژه دستگاه های مؤثر در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیما انتظار داریم با هماهنگی کلیه نهادهای ذی ربط در توسعه فرهنگ عفاف و حجاب گامی اساسی برداشته و با همسویی دستگاه های اجرایی این موضوع به صورت پیگیر تحت نظارت و اشراف نهادهای مربوطه قرار گیرد.

۸- بسیج جامعه زنان سپاه شهرستان زرند به عنوان تشکل مردمی در حوزه زنان از همه مسئولین خصوصا قوای سه گانه بالاخص قوه مجریه انتظار دارد تمام تلاش خود را برای حل معضلات فرهنگی به ویژه عفاف و حجاب مصروف دارند و همواره این مهم را نصب العین خود قرار دهند که در عرصه فرهنگ با عمق بخشی فرهنگ اصیل اسلامی ظواهر ناخوشایند فرهنگ غرب در سطح جامعه برچیده و در ترویج فرهنگ غنی اسلامی و سیره ی علوی و فاطمی (علیهم السلام ) تلاش جدی نمایند.

۹-ما بسیجیان جان برکف و ولایت مدار و همیشه در صحنه شهرستان زرند با حمایت همه جانبه از فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا در راستای اعتلای فرهنگ اصیل اسلامی و انقلابی و احیای فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر و فرهنگ مقدس حجاب و عفاف، آمادگی کامل خود را در تحقق اوامر معظم له اعلام داشته و از مسئولین کشوری و استانی، خصوصاً دستگاه قضایی خواهان حمایت همه جانبه و پشتیبانی از آمران به معروف و ناهیان از منکر و جلوگیری از ترویج پدیده شوم فساد، بی بند و باری و بی حجابی بوده و اعلام میداریم که با ایمان و اعتقاد راسخ در راه مبارزه با مظاهر فساد خصوصاً سوغات زهرآگین غربی، دجال واره (ماهواره)، لحظه ای از پای نخواهیم نشست.

در پایان ما بسیجیان سپاه شهرستان زرند ضمن اعلام آمادگی برای نثار جان خویش در راه پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر فرزانه انقلابامام خامنه ای (مد ظله العالی) ، بر توجه همه مسئولان به خواسته های ظریف و کارشناسانه معظم له در تمامی حوزه ها بخصوص فرهنگ تاکید کرده و امیدواریم در این پیچ تاریخی،نخبگان، پرچمداران شایسته ای برای تمدن اسلامی و مسئولان فرماندهان بایسته ای برای جنگ نرم باشند

بسیج جامعه زنان سپاه شهرستان زرند

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :