Dr-Amiri4زرند نیوز / سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از احتمال دریافت قیمت تمام شده آب از مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نکنند، خبر داد و گفت: وضعیت منابع آب کشور خیلی خوب نیست و عمده نقاط کشور دچار تنش شدیدی آبی است

حسین امیری خامکانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تشریح جلسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: امروز موضوع منایع و مصارف آب و بحران کم آبی در کشور با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو و معاون وی بررسی شد.

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزیر نیرو گزارشی از منابع و مصارف آبی کشور ارائه کردند، اظهار داشت: چیت چیان برنامه و پیشنهادات وزارت نیرو را برای گذر از بحران کم آبی را تشریح کردند.

وی با اعلام اینکه مقرر شد برگزاری جلسات بررسی وضعیت آبی کشور با حضور وزارت نیرو ادامه داشته باشد، افزود: وضعیت منابع آب کشور خیلی خوب نیست و عمده نقاط کشور دچار تنش شدید آبی است و برای حل مشکل آب دولت، مجلس، رسانه‌‎ها برای مدیریت مصرف آب فرهنگ سازی کنیم.

امیری خامکانی گفت: بر اساس گفته‌های وزیر نیرو برنامه ای که اکنون می توان در کوتاه مدت انجام داد، بحث صرفه جویی و مدیریت مصرف آب است و اینکه با فرهنگ سازی آب شرب را صرف امورغیر ضرورنکنیم.

این نماینده خانه ملت با اشاره به برنامه زیری بلند مدت، تصریح کرد: برنامه‌های متعددی از جمله بازسازی ، بهسازی شبکه‌های آبرسانی، جلوگیری از هدر رفت آب در حال اجرای است.

وی ادامه داد: کاهش تقاضا، اصلاح الگوی مصرف در خانگی، کشاورزی، صنایع از جمله برنامه های وزارت نیرو است و برای اینکه در کوتاه مدت کم آبی تابستان سالجاری را پشت سر بگذاریم، مردم باید مدیریت و کاهش مصرف داشته باشند.

امیری در خصوص اینکه دولت برنامه‌ای برای قطع آب پرمصرف‌ها و یا قطع آب در ساعاتی از شبانه روز را دارد یا نه؟، پاسخ داد: در حال حاضر برنامه‌ای در این زمینه وجود ندارد، البته اگر وزیر نیرو اعلام کرد منابع آب در تابستان امسال، دچار تنش بیشتر شود، مجبور خواهند شد یک الگوی مصرف تعریف کنند و اگر کسی بیش از این الگو مصرف کند، یا قیمت تمام شده دریافت خواهند کرد و با برخورد دیگر انجام خواهند داد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه موضوع آب موضوع مهمی است و باید همه از جمله مردم مصرف را رعایت کنند، گفت: دولت هنوز برنامه‌ای برای افزایش قیمت آب ندارد و منتها یکی از راهکارهای برای حل بحران کم آبی که اگر کسی بالاتر از الگو، مصرف کرد، قیمت تمام شده را پرداخت کند./

پایان پیام

منبع : خانه ملت

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :