عملیات اجرایی مقابله با پدیده گرد و غبار در شهرستان زرند آغاز شد

طی آیینی و با حضور مسئولین محلی و استانی، عملیات اجرایی نهالکاری و مقابله با پدیده گرد و غبار در روستای سنگ سیریز شهرستان زرند، آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، بر اساس این گزارش علی صادق زاده گفت: با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، و به وسعت بیش از ۳۰۰ هکتار در منطقه سنگ سیریز، عملیات اجرایی مقابله با پدیده گرد و غبار آغاز شد.

وی به بیابان زدایی و نهالکاری از سال گذشته تا کنون در منطقه روستای فتح آباد از توابع بخش یزدان آباد به مساحت بیش از ۴۰۰ هکتار با همکاری شرکت فولاد زرند ایرانیان اشاره نمود و تصریح کرد: امروز این پروژه در زرند همزمان با سراسر کشور آغاز و طی امروز بیش از ۱۴ میلیون نهال در سطح کشور و مناطق خشکسال و درگیر پدیده گرد و غبار، غرس خواهند شد.

فرماندار زرند با بیان اینکه در سال های اخیر با توجه به خشکسالی های مستمر و تشدید پدیده خشکی، این پدیده در سطح شهرستان افزایش چشمگیری داشته است، هدف اصلی از این پروژه بیابان زدایی را استحصال نزولات آسمانی، حفظ خاک و افزایش پوشش گیاهی و مقابله با پدیده گرد و غبار عنوان کرد.

مهندس فصیح زاده معاون مالی اداره کل منابع طبیعی استان کرمان نیز در این مراسم با بیان اینکه امسال با مجوز و موافقت مقام معظم رهبری، ۱۸۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی به پروژه های بیابان زدایی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اختصاص یافته است، سهم استان خشک و پهناور کرمان از این بودجه را بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان و شهرستان زرند را ۶ میلیارد تومان عنوان کرد.

در پایان مسئولین و طبیعت دوستان حاضر در این آیین به صورت نمادین اقدام به غرس تعدادی نهال نمودند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :