ساخت کانال هدایت آب در بلوار ۹ دی

شهردار زرند از ساخت کانال هدایت آب در بلوار ۹ دی شهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، محمد رضا مهدلو شهردار زرند از اجرای و ساخت کانال هدایت آبهای ناشی از بارندگی از ابتدای خیابان پرستار تا انتهای بلوار ۹دی خبر داد و گفت: به منظور بهسازی محیط شهری و جلوگیری از آبگرفتگی و سرازیر شدن آبهای سطحی در معابر سطح شهر، کانال‌های جدید دفع آب‌های سطحی در بلوار ۹ دی احداث خواهد شد.

شهردار زرند با اعلام اینکه جمع آوری و هدایت آب های سطحی و توسعه زیرساخت های این حوزه ،تسهیل عبور و مرور و هدایت آب های سطحی از مهم ترین فعالیت های مدیریت شهری است گفت: روان سازی ترافیک ، سهولت عبور ومرور شهروندان از اولویت های شهرداری بوده و در این راستا با تلاش شبانه روزی مجموعه شهرداری در حال اجرای پروژه ساخت کانال هدایت آبهای ناشی از بارندگی در مناطق مختلف شهر می باشیم .

مهدلو با اعلام اینکه آبهای ناشی از بارندگی در ابتدای خیابان پرستار جمع شده و این امر مشکلات زیادی را برای شهروندان و خصوصاً بیمارستان امام علی (ع) بوجود می آورد گفت: با احداث این کانال تمامی آبها به بلوار دفاع مقدس و زمین های کشاورزی هدایت و مشکل این نقطه برطرف خواهد شد.

وی به دیگر فعالیتهای شهرداری در خصوص هدایت و جمع آوری آبهای ناشی از بارندگی ها اشاره کرد و گفت:جمع آوری نخاله های ساختمانی در مسیر جوی ها، لایروبی عمقی بیش از ۶۰درصد از جوی های شهر،احداث کانیوو در ورودی کوچه ها، لایروبی پل های معابر، تعویض بعضی از پل های سیمانی ،حفر چاه در نقاط آبگیر و….. از جمله مواردیست که شهرداری در دستور کار خود قرار داده است .

وی اظهار امیدواری کرد با اجرای این طرح ها شاهد کاهش آبگیری معابر شهری در زمان بارندگی باشیم .

این خبر را به اشتراک بگذارید :