بخش صادرات غیرنفتی نیازمند کار تخصصی است

نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان در مجلس گفت: در بخش صادرات غیرنفتی از جمله پسته موفق نشدیم شرکت‌هایی راه‌اندازی کنیم که به‌صورت تخصصی کار و صادرات داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، حسین امیری یکشنبه شب در جشنواره پسته زرندی ضمن گرامیداشت هفته بسیج و شهدای بسیج از برگزار کنندگان این جشنواره تشکر کرد و اظهار داشت: به برکت افزایش محصول پسته امسال نیز دومین جشنواره پسته ممتاز زرندی برگزار شد.

نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان در مجلس با بیان اینکه پسته محل رزق و روزی در استان کرمان است، عنوان کرد: بحث آب و خاک و تکنولوژی که حاکم شده بر صنعت آبیاری و مبارزه با آفات و بحث غنی‌سازی خاک و افزایش بهره‌وری و با روش‌های سنتی قابل کشت نیست و در پسته باید از روش‌های نوین آبیاری استفاده کنیم.

امیری ادامه داد: در بحث بهره‌وری ۳۴ هزار هکتار حدود ۲۰ هزار تن محصول داشتیم و حدود ۶۰۰ کیلو در هر هکتار که ضرورت دارد بحث بهره‌وری را مورد توجه ویژه قرار داد در حالی که رقبای ما در دنیا چیزی حدود ۴ تن محصول پسته در هکتار برداشت دارند.

نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان در مجلس با بیان اینکه در بخش صادرات غیرنفتی موفق نشدیم شرکت‌هایی راه‌اندازی کنیم که به‌صورت تخصصی کار و صادرات داشته باشند، افزود: دو سال است که بازار بورس شکل گرفته و آرامش خوبی در خصوص قیمت‌ها شکل گرفته و باغداران محصول خود را با آرامش برداشت می‌کنند.

امیری تصریح کرد: تولید محصول باید تخصصی شود و شرکت‌های تخصصی ‌در بحث صادرات هم شکل بگیرد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :