زرند نیوز / بیاینه بسیج جامعه زنان شهرستان سپاه  زرند به مناسبت فرارسیدن هفته حجاب وعفاف
«قُلْ لِلْمُؤْمِنینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِکَ أَزْکى‏ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبیرٌ بِما یَصْنَعُونَ» سوره نور، آیه۳۰
«به مومنان بگو: چشم های خود را (از نگاه به نامحرمان) فرو گیرند، و عفاف خود را حفظ کنند؛ این برای آن ها پاکیزه تر است، خداوند از آنچه انجام می دهند آگاه است.»

زنان
خدمات زنان در هشت سال دفاع مقدس و تربیت فرزندان نسل دوم و سوم انقلاب و بالاخص دفاع فرهنگی زنان و دختران بسیجی در برابر سناریوهای رنگارنگ امپریالیسم فرهنگی غرب، روحی دوباره در کالبد زنده و پویای جامعه ایران دمید، حقیقتا بسیج جامعه زنان را می توان موتور حرکت اجتماعی و سیاسی زنان ایران دانست.

زنان ایران همانند مردان در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی نقش اساسی ایفا نموده اند حمایت مادی و معنوی زنان مسیر دست یافتن به پیروزی بزرگ انقلاب را هموار کرد، شور و نشاط انقلابی و انگیزه ی دینی خواهران بسیجی موانع و مشکلات سد راه به ویژه نگرش-های منفی کارگزاران و مردانی که قائل به فعالیت های اجتماعی زنان نبوده اند را کنار زده و هم ردیف مردان در شکوفایی انقلاب نقش آفرینی کرده اند.

وجود چند میلیون زن و دختر بسیجی در دانشگاه ها، ادارات، کارخانجات، حوزه های علمیه و به خصوص در مدارس چتر گسترده ای از فرهنگ انقلابی و دینی را در سرتاسر کشور باز نموده است  چنین تشکل عظیمی طی سه دهه گذشته خدمات ارزشمندی از خود به جای گذاشته است.  مشارکت زنان بسیجی در مسیر اعتلای نظام جمهوری اسلامی از  سابقه  تاریخی ۳۵ ساله برخوردار می باشد که اوج تبلور آن در هشت سال دفاع مقدس بوده و درقالب فعالیت های پشتیبانی جبهه،   به عهده گرفتن مسئولیت زندگی برای حضور بی دغدغه همسران در جبهه ها و بالاخص حضور مستقیم در مناطق جنگی و عملیاتی به منظور امدادرسانی یا حتی نبرد با دشمن تحقق یافته است، پس از جنگ نقش آفرینی زنان بسیجی از مرحله دفاع در برابر تهدیدات سخت تا مقابله فکری و فرهنگی درقبال تهدیدات نرم تغییر یافت، مشارکت جدی در عرصه های سیاسی و به دنبال آن فعالیت های سازندگی پس از جنگ بالاخص در حوزه های بهداشت و درمان و مهمتر از آن مباحث فرهنگی در زمینه ترویج احکام و مبانی اعتقادی اسلام،  ترویج عفاف و حجاب و سایر مباحث ارزشی، بزرگداشت حماسه دفاع مقدس و سایر موضوعات مرتبط با ارزش های اسلام و انقلاب چشمگیر است،

نقطه اوج درخشش تفکر بسیجی صحنه عاشوراست و اصل و ریشه این تفکر در ذات دعوت انبیای الهی نهفته است.
بسیج جامعه زنان شهرستان زرند به دنبال ترویج این تفکر با الگوی فاطمی (سلام الله علیها)  است، ۲۱ تیرماه که به عنوان روز ملی حجاب وعفاف نامگذاری شده است  به عنوان نقطه عطف حرکت های ارزشمند بانوان ،خصوصا بانوان بسیجی است ،بسیج جامعه زنان به نمایندگی از همه زنان ودختران ولایت مدار شهرستان زرند ،مجدداً پیمان می بندد که برای اعتلای دین خدا و ترویج فرهنگ ناب انقلاب اسلامی وترویج حجاب وعفاف در جامعه با تمام توان تلاش نماید وخواهران بسیجی شهرستان زرند این را به خوبی درک کرده اند که عفاف خصلتی‌ انسانی‌، حالتی‌ درونی‌ و نشانه‌های‌ بیرونی‌ دارد وبه خوبی بر این باور رسیدند که ،حجاب مایه عفت زنان و اصالت زن مسلمان عفت و حجاب مهمترین رکن آن می باشد چرا که حجاب دستوری قرآنی و قانونی الهی و تکلیف انسانی و برنامه اخلاقی است و بی عفتی باعث تزلزل آن می شود. چه بسا طلاق هایی که به عفتی مرد یا زن آن را باعث می شود.حفظ نفس : عفت و پاکی موجب کنترل و حفظ نفس از بدی ها می شود. ، عفت و پاکی ، سلامت جامعه را به دنبال دارد ، زیرا هر جامعه ای را افراد آن تشکیل می دهند و اگر این افراد صالح و عفیف باشند ، بالطبع سلامت جامعه را باعث می شود و آن را از آسیب مصون می دارد عفاف, وحجاب وسیله ای است برای پاک شدن اعمال. هر گاه که پای نفس و امیال نفسانی در میان نباشد ، اخلاص در عمل جای خود را باز خواهد کرد.انسان با عفت در سایه عفت و پاکی عزت پیدا می کند. حجاب وعفاف از زمینه های اجتماعی پاکدامنی و پوشش است که اسلام بسیار به آن اهمیت داده است . تا زمانی که زن چون غنچه های در داخل حجاب باشد، کسی قصد چیدن آن را نمی کند ، اما هنگامی که حجاب کنار رود و غنچه باز شود، هوسرانان قصد چیدن او را می کنند و بعد از پرپر کردن ، آن را به دور می اندازند ، قرآن مجید می فرماید: «حجاب برای این است که زنان شناخته نشوند و مورد اذیت و آزار قرار نگیرند».وقتی که فردی گام راه مستقیم نهاده و از هواهای نفس خویش ، شهوت رانی ، دوری گزیده ، اولین نتیجه اش همان چیزی است که عده ای برای رسیدن به آن راه را اشتباه رفته اند. همان چیزی است که انسان ذاتاً به دنبال آن است و خواسته فطری اوست، یعنی آرامش روانی که با آن می تواند غریزه جنسی را مهار کند. انسان می تواند هنگامی که به مقدار کافی غذا خورد ، از آن دست بکشد، اما غریره های دیگر چطور؟ مانند جاه طلبی که هر چه قدر مقام انسان بالا برود ، هرگز به آن راضی نمی شود و در کل نامحدود است. غریزه جنسی نیز یک میل نامحدود است که برای کنترل این غریزه و رسیدن به نتیجه ای که حاصل آن عفت می باشد ، باید نگاه خویش را کنترل و از حرام دوری کرد.هر اجتماعی از خانواده تشکیل می شود و هر خانواده ای از فرد. هر گاه زنان خود را در اجتماع به صورت یک عروسک ظاهر نسازند و مردان نگاه های خود را کنترل کنند، اجتماع در سایه عفت آنان ، پاک و سالم خواهد شد. در این صورت ، مبارزه در مقابل استعمار آسان تر خواهد بود و جامعه ای خواهیم داشت که امنیت افراد را فراهم می کند.

ان شاءالله لطف خداوند متعال  و عنایات حضرات معصومین  (علیهم السلام) و برکت خون پاک شهدا یاریگر ما باشد.
بسیج جامعه زنان سپاه شهرستان زرند

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :