برگزاری مانور بزرگ زلزله در زرند/زرند و زلزله دو یار جدایی ناپذیر

فرماندار زرند از برگزاری مانور سراسری زلزله ۱۱ آبانماه در شهرستان زرند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، علی صادق زاده فرماندار در شورای پدافند غیرعامل شهرستان، که بمناسبت آغاز هفته پدافند غیرعامل در محل فرمانداری تشکیل جلسه داده بود، افزود: در برابر بلای بزرگ طبیعی چون زلزله راهی جز آموزش همگانی و مانورهای سراسری آموزشی جهت کاهش خسارات جانی و روحی نیست تا سطح معلومات و آمادگی آنها در برابر زلزله افزایش یابد.

وی شهرستان زرند و زلزله را دو یار جدایی ناپذیر دانست و تصریح کرد: این شهرستان با بیش از ۱۴۰ هزار نفر جمعیت در محدوده ممنوعه گسل ها قرار دارد و ما سالانه شاهد وقوع این بلای بزرگ طبیعی و خانمان سوز در مقیاس های متعدد کوچک و بزرگ هستیم.

علی صادق زاده با بیان اینکه با آ موزش، استاندارد و مقاوم سازی و رعایت نکات ایمنی میتوانیم با زلزله همزیستی مسالمت آمیزی را داشته باشیم، از برگزاری مانور بزرگ و سراسری زلزله در شهرستان زرند خبر داد.

 فرماندار زرند برگزاری مانور سراسری ایمنی در برابر زلزله را در همین راستا عنوان و تصریح کرد: با مشارکت فرمانداری، هلال احمر، اداره آموزش و پوروش، شهرداری ها، اورژانس، نیروی انتظامی، بسیج و سایر ادارات و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان، مانور بزرگ ایمنی در برابر زلزله در روستای تاریخی خالی از سکنه گیسک از توابع بخش مرکزی زرند در تاریخ ۱۱ آبانماه برگزار می شود.

وی همچنین از برگزاری همزمان این مانور در مدارس سطح شهرستان جهت افزایش سطح آگاهی و آمادگی دانش آموزان در برابر زلزله و کاهش مخاطرات زلزله در مدارس خبر داد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زرند نیز اظهار داشت: در این مانور  بیش از ۶۰ نفر از نیروهای اجرایی و امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان در قالب تیم های مختلفی همچون تیم ارزیاب، امداد کوهستان، آوار، تریاژ و کمک های اولیه، حمایت روانی، پشتیبانی و اداری، اسکان اظطراری، و حمل و نقل به ایفای نقش خواهند پرداخت.

نیما صالحی هدف از برگزاری این مانور را حفظ آمادگی کامل و عکس العمل در مواجهه با حوادث مختلف خصوصاً وقوع زلزله و حفظ انسجام و یکپارچگی دستگاه های اجرایی و عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان در هنگام بروز حادثه دانست.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :