زرند نیوز / با حضور حبیب الله خنجری فرماندار زرند، دکتر امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، رؤسای ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان و جمعی از نمایندگان کارگران مسائل و مشکلات کارگران در کمیسیون کارگری شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

1 2

زرند نیوز حبیب الله خنجری فرماندار زرند در ابتدای این نشست به ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در بحث کارگران پرداخت و گفت: مدیران و کارفرمایان باید به نوعی مجموعه های خود را مدیریت نمایند که هیچ مشکلی برای کارگران و خود آن مجموعه به وجود نیاید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند وی تصریح کرد: باید کارگران نسبت به وظایف خود توجیه شوند و اگر مدیران و نمایندگان کارگران وظایف قانونی خود را بدانند بسیاری از مشکلات موجود برطرف خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان زرند خواستار برگزاری جلسات ماهانه با نماینده کارگران شد و تصریح کرد: برگزاری این گونه جلسات می تواند گره بسیاری از مشکلات کارگران را برطرف نماید.

خنجری فرماندار زرند به بحث ایمنی و بازرسی از مجموعه های کارگری اشاره کرد و افزود: بازرسان ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت باید نظارت خود را بر بخش ها و مجموعه های کارگری افزایش دهند و مسائل ایمنی و حقوقی کارگران را به مدیران انتقال دهند.

وی به مطالبات کارگران از پیمانکاران نیز اشاره کرد و گفت: به زودی تیم کارشناسی از دفتر سیاسی انتظامی فرمانداری، اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و نیز پلیس امنیت ناحیه انتظامی به ریاست معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تشکیل و بدهی کارگران نیز در این کارگروه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دکتر امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی نیز به روند اوضاع اقتصادی دولت و مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: با توجه به فروش نفت، دولت بیشتر به دنبال جذب درآمدهای غیر نفتی است.

وی به افزایش قیمت ذغال سنگ در شهرستان زرند اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با رایزنی ها و برگزاری جلسات مختلف در استان و کشور و پیگیری های مهندس رزم حسینی استاندار و فرماندار این شهرستان قیمت  خرید ذغال ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

دکتر امیری اظهار امیدواری کرد با پیگیری هایی که انجام گرفته در آینده ای نزدیک شاهد رونق بیشتر شهرستان زرند باشیم.

شایان ذکر است در ادامه تعدادی از پیمانکاران و نمایندگان کارگران به ارائه گزارش و طرح مشکلات خود پرداختند.

منبع: روابط عمومی  فرمانداری زرند

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :