در فضایی اکنده از معنویت یادواره ۱۷ شهید سرافراز روستای طالقانی زرند با حضور حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه، حبیب‌ا… خنجری فرماندار، دکتر امیری نماینده مردم شهرستان زرند  ،فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی ، خانواده های معظم شهدا و جمع کثیری از مردم در محل مسجد جامع ولی‌عصر(عج) این روستا برگزار شد.
 مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این یادواره، ضمن تسلیت شهادت حضرت علی(ع) . به حماسه دلاور مردان ۸ سال دفاع مقدس پرداخت و خاطر نشان کرد: رزمندگان اسلام  با شناخت از امام راحل (ره) در سایه آموزه های مکتب نبوی و علوی پا در میدان نبرد حق علیه باطل گذاشتند و با الهام از هدایت های پیامبر گونه امام راحل  در تبعیت از ولی زمان خود جان در طبق اخلاص گذاشتند و نگذاشتند  حتی یک وجب از خاک کشور مان به دست دشمنان بیفتد.
حسنی سعدی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام این روستا به بیان ویژگیهای شهدای گرانقدر پرداخت و آنهارا الگوهای کامل ایثار و اخلاص عنوان کرد .
وی همچنین با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه . افزود امروز زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و حفظ حرمت و جایگاه خانواده های معظم انها برای تداوم انقلاب اسلامی و عزت و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی  لازم و ضروری است .
 مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با بیان اینکه  شهدا با پیروی از حسین زمان خود جامه شهادت به تن  پوشیدند  گفت ما هرچه داریم از شهدا داریم و ماهمواره باید  پاسدار حرمت شهدا و خانواده های آنان باشیم. وی وظیفه جوانان و دلسوزان انقلاب را در این رابطه سنگین دانست و افزود: رسالت همه در قبال شهدا این است که ایمانمان را تقویت  و یا اطاعت از ولایت فقیه و رهبری مقام معظم رهبری  ادامه دهندگان راه شهدا باشیم.
حجت‌الاسلام احمد رحمانی دبیربرگزاری این یادواره نیز ضمن ارایه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و تشکر از اعضای برگزارکننده این مراسم خصوصا خانواده‌های معظم شهدای این روستا، هدف از برگزاری این یاد واره گسترش فرهنگ شهید و شهادت در جامعه و انتقال ارزشهای شهدا به نسل جوان جامعه است.
در حاشیه این مراسم نمایشگاه کتاب در عناوین مختلف قران، احکام ، جوانان و نوجوانان ،علمی  و عکس شهدا وتهاجم فرهنگی دشمنان گشایش یافت این نمایشگاه تا پایان ماه مبارک رمضان برای استفاده علاقمندان دائر است .
حجت السلام علی ابراهیمی در حاشیه افتتاح نمایشگاه از دست اندر کاران برگزاری یادواره شهدا و برپائی نمایشگاه قدر دانی کرد و گفت اقتدار و عظمت امروز ایران اسلامی به برکت خون شهدا است و برگزاری اینگونه یاد واره ها و نمایشگاه ها نقش ارزنده ای در زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت و اشنائی جوانان و نوجوانان با فرهنگ دفاع مقدس دارد .
روستای طالقانی در فاصله ۷ کیلومتری محور زرند راور قرار دارد .
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :