110زرند نیوز / شورای اداری شهرستان زرند با حضور خنجری فرماندار زرند، دکتر امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس اسلامی، دکتر رشیدی مدیرکل دامپزشکی استان، خیاط حسینی رئیس اعتبارات بانک کشاورزی استان و مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی در محل سالن اجتماعات فرمانداری زرند برگزار گردید.

حبیب الله خنجری فرماندار زرند در جمع مسئولین اجرایی گفت: برای رسیدن به پیشرفت و تحقق نیازمند به همدلی و همزبانی هستیم و مسئولان باید با همدلی و همزبانی بیشتر برای تحقق خواسته های مردمی تلاش کنند.

مقام عالی دولت در شهرستان زرند به تحقق همدلی و همزبانی دولت و ملت اشاره کرد و گفت: باید در امر خدمت گذاری به دور از حاشیه ها عمل کنیم و عمران و آبادانی شهرستان و روستاها در الویت کاری مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

فرماندار زرند به تشریح وضعیت کارگران در کارخانجات و معادن شهرستان پرداخت و تصریح کرد: پیمانکاران و مدیران مراکز صنعتی و معادن نسبت به پرداخت مطالبات کارگران اقدام نمایند و نیز بازرسین ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت با جدیت مسائل و مشکلات کارگران را رسیدگی و بر نحوه کار آنها نظارت داشته باشند.

وی بر نقش رسانه ها و مطبوعات در درج اخبار درست و منصفانه تأکید کرد و گفت: رسانه ها نباید اخبار غیر کارشناسی در مورد آلایندگی و مسائل کارگری که بعضی مواقع باعث نگرانی و تشویق اذهان عمومی می شود، منتشر کنند.

وی به ویژه برنامه های بزرگداشت هفته دولت اشاره کرد و افزود: در این هفته در نظر داریم نمایشگاه دستاوردهای ادارات، نهادها و دستگاه های اجرایی و کارخانجات صنعتی را به معرض دید شهروندان قرار دهیم.

وی ایجاد فرصت های سرمایه گذاری جدید در کنار صنایع موجود را باعث سرمایه گذاری و اشتغال نیروی جویای کار بومی دانست و تصریح کرد: با سرمایه گذاری و ایجاد بنگاه های اقتصادی زمینه فعالیت جوانان جویای کار بومی را فراهم آوریم.

خنجری به وضعیت کشتارگاه دام و طیور نیز اشاره کرد و گفت: هر چند فعالیت های خوبی در بخش کشتارگاه ها انجام گرفته است اما هنوز تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله زیادی داریم و امیدواریم با همت و تلاش شهرداری، شورای اسلامی شهر، مرکز بهداشت و دامپزشکی بتوانیم این مکان ها را به وضعیت مطلوب برسانیم.

فرماندار زرند خواستار ارائه گزارش یک ساله ادارات و دستگاه های اجرایی به روابط عمومی فرمانداری شد.

دکتر حسین امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی نیز به زیر ساخت های مهم زرند اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با فعالیت هایی که در شهرستان زرند به انجام رسیده است امروز زرند به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور شناخته شده است.

حسین امیری تصریح کرد: وجود معادن سنگ آهن، ذغال سنگ، کارخانجات کک سازی و پالایش قطران دولتی و خصوصی زرند ایرانیان، فولاد سازی، گندله و کنسانتره همه در بخش خدمت رسانی به شهروندان و ایجاد اشتغال جوانان زرندی ایجاد شده است.

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه وجود رکودهای اقتصادی در جهان باعث شده است که این امر در اقتصاد شهرستان نیز تاثیر بگذارد.

وی با اعلام اینکه مدیران اجرایی در قبال آیندگان مسئول هستند، گفت: باید با یک برنامه ریزی اصولی و استفاده صحیح از منابع خدادادی برای آیندگان نیز سرمایه گذاری کنیم.

وی در پایان افزود: خوشبختانه توسعه اقتصادی خوبی در شهرستان به انجام رسیده است که قطعاً آیندگان در این زمینه قضاوت درستی خواهند کرد.

دکتر رشیدی مدیر کل اداره دامپزشکی استان کرمان نیز از سرمایه گذاری دولت در بخش تولیدات مواد غذایی گفت و افزود: تأمین نیازهای غذائی کشور و تولید محصولات با کیفیت بهتر نتیجه این گونه سرمایه گذاری ها است.

دکتر رشیدی افزود: یکی از اقدامات اساسی که سازمان دامپزشکی به عنوان متولی امر بهداشت سالم دام انجام می دهد، حمایت از تولید و بهره وری است.

وی به بیماری های دامی اشاره کرد و گفت: این گونه بیماری ها فقط به دام ها آسیب نمی رساند بلکه سلامت مردم یک جامعه را تحت الشعاع خود قرار می دهند.

مدیرکل  دامپزشکی استان افزود: از این گونه بیماری ها تاکنون ۱۷۰۰ عامل کشف شده است که از این بین بیش از ۵۰ درصد بیماری ها با انسان مشترک هستند.

شایان ذکر است خیاط حسینی رئیس اعتبارات بانک کشاورزی استان کرمان نیز به ارائه گزارشی از فعالیت های این بانک در شهرستان زرند پرداخت.

منبع: روابط عمومی  فرمانداری زرند

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :