زرند نیوز / به مناسبت روز اصناف حوزه مقاومت امام رضا علیه السلام اصناف شهرستان زرند با همکاری پایگاه مقاومت بسیج مشکاه خواهران اصناف با حضور رئیس صنعت و معدن و تجارت شهرستان زرند جناب آقای علیزاده و رئیس مجمع اصناف آقای نظری و مسئولین محلی قبور شهدا غبارروبی و عطرافشانی شد.
جمشید اسلامی با بیان اینکه شهدا بزرگترین خدمت را به ما کردند، گفت: عزت و سربلندی که امروزه ایران اسلامی دارد مدیون از خودگذشتگی و جانفشانی‌های شهداست
فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام رضا تصریح کرد: قرآن شهیدان را زنده معرفی می‌کند همه شهدا یک روح واحدند، یک روح الهی و جاودانه و به خدا پیوسته‌اند و به همین دلیل همواره یاد و خاطره آن‌ها زنده است.
نوبخت با تأکید بر اینکه شهیدان تجلی یافته ارزش‌های الهی در وجود یک انسان می‌باشند گفت هر کشوری با شناسنامه‌ای از هویت خود در جهان شناخته می‌شود، شهیدان نگارندگان کتاب هویت ملی و شخصیت دینی و انقلابی ما هستند.
وی ادامه داد: شهیدان سند زنده افتخار، اقتدار و عزت هویت ملی ایران در جهان هستند. شهیدان با از خودگذشتگی خود ملت ایران را ملتی مقاوم، آزاد، مستقل، مؤمن، با فرهنگ، ایثارگر، شجاع و قهرمان در جهان معرفی کرده‌‌اند.
در پایان مراسم گفت: عبدالرحمن بن ملجم مرادی همراه با شبیب بن بجره اشجعی در سحرگاه شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در مسجد کوفه کمین کرد و هنگامی که امیرالمؤمنین(علیه السلام) سر بر سجده نهاد، شمشیر زهرآگین خود را فرود آورد، در این هنگام حضرت علی(علیه السلام) در محراب مسجد افتاد و فرمود:
«بسم الله و بالله و علی ملّه رسول الله فزت و ربّ الکعبه»
سوگند به خدای کعبه که رستگار شدم.
امام(علیه السلام) در حالی که خون از سر و صورت شریفش جاری بود، فرمود:
«هذا ما وعدنا الله و رسوله»
این همان وعده‌ای است که خداوند متعال و رسولش به من داده‌اند
در این زمان چون امام توان برگزاری نماز جماعت را نداشت، به امام حسن(ع) فرمود نماز را ادامه دهد و خود نشسته نماز را اقامه کرد.
نقل شده است که جبرئیل در میان آسمان و زمین ندا داد و گفت
«تهدّمت والله ارکان الهدی وانطمست أعلام التّقی وانفصمت العروه الوثقی قُتل ابن عمّ المصطفی قُتل الوصیّ المجتبی قُتل علیّ المرتضی قَتَله أشقی الْأشقیاء»
سوگند به خدا که ارکان هدایت درهم شکست و ستاره‌های دانش نبوت تاریک و نشانه‌های پرهیزکاری برطرف گردید و عروه الوثقی الهی گسیخته شد. زیرا پسرعموی رسول خدا صلی الله علیه و آله شهید شد، سید الاوصیا و علی مرتضی به شهادت رسید. وی را سیاه‌بخت‌ترین اشقیاء، یعنی ابن ملجم مرادی به شهادت رسانید.

1 2

ایمان ترک زاده

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :