زرند نیوز / جلسه بررسی آلایندگی کارخانجات صنعتی شهرستان زرند به ریاست خنجری فرماندار و با حضور دکتر امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، قویدل دادستان، صفر زاده مدیر کل محیط زیست استان و جمعی از مسئولین ادارات و مدیران کارخانجات صنعتی در محل دفتر فرماندار زرند تشکیل شد.

خنجری فرماندار زرند هدف از برگزاری این نشست را بررسی مسائل و مشکلات موجود در کارخانجات صنعتی عنوان و اظهار امیدواری کرد با تشکیل این جلسات بتوانیم گام های مؤثری را در کاهش آلایندگی برداریم.

وی ابراز کرد: بر اساس صورتجلسه گذشته کارخانجات صنعتی می بایست در خصوص رفع آلایندگی های اقدام نموده و امروز به ارائه گزارشی در این خصوص بپردازند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند وی تصریح کرد: جلوگیری از تخریب محیط زیست و آلودگی هوای پاک از مهمترین برنامه این نشست خواهد بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان زرند تصریح کرد: خوشبختانه با فعالیت هایی که تا کنون از سوی این کارخانجات به انجام رسیده شاهد کاهش بوی نامطبوع در شهرستان شده ایم.

فرماندار زرند ضمن تقدیر از فعالیت های دکتر امیری در بحث آلایندگی گفت: با رایزنی های دکتر امیری به زودی دستگاه های نشان دهنده آلایندگی در سطح شهر نصب خواهند شد تا میزان وجود آلاینده ها در هوا به صورت آنلاین به مردم اطلاع داده شود.

وی با انتقاد از بعضی از رسانه ها تصریح کرد: متأسفانه رسانه ها به دور از هرگونه واقعیت بعضی مواقع با انعکاس اخبار و اطلاعات نادرست سعی در اغراق و غیر اقعی نمودن آلودگی ها می نمایند.

متصدی مدیر مجتمع  کک سازی و پالایش قطران زرند نیز در ادامه به ارائه گزارش مصوری از اقدامات انجام گرفته در خصوص کاهش آلایندگی پرداخت و گفت: در حال حاضر در صدد هستیم با استفاده از نیروهای بومی و کمترین هزینه بهترین روش ها را برای کاهش آلایندگی ها بکار بگیریم.

اشرافی مدیر کک و قطران ۸۰۰ هزارتنی زرند ایرانیان نیز از همکاری دو کارخانه کک و قطران برای رفع این مشکل خبر داد و تصریح کرد: سعی داریم با استفاده از روش های نوین و همکاری دستگاه های اجرائی مشکلاتمان را به کمترین حد ممکن برسانیم.

دکتر امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی نیز زندگی مردم در سایه آرامش را خواسته همه مسئولین اجرایی شهرستان دانست و گفت: خوشبختانه با انجام  فعالیت های خوبی که در سطح این کارخانجات در حال انجام می باشد شاهد کاهش بوی نامطبوع این کارخانجات هستیم.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئولین واحدهای صنعتی و دستگاههای نظارتی باید دو مورد مهم و اساسی را در برنامه های خود قرار دهند که کنترل بوی نامطبوع حاصل از گاز (H2S)حتی اگر این گاز  برای سلامتی مضر هم نباشد بایستی کنترل آن انجام گیرد چون باعث آزار واذیت و بهم خوردن آرامش شهروندان می شود.

وی اظهار داشت: دومین مورد نیز جلوگیری از پخش هرگونه شایعه در خصوص این کارخانجات می باشد که باید با دقت انجام گیرد و روابط عمومی ها می توانند با اطلاع رسانی دقیق و آگاهانه جلوی پخش هرگونه شایعه ای را بگیرند.

صفرزاده مدیر کل محیط زیست استان کرمان نیز از وجود صنایع همراه با آلایندگی گفت و تصریح کرد: دس

تگاه های پایش لحظه ای و پایش بر خط که برای کنترل میزان آلودگی هوا کاربرد دارد می بایست طبق الزام برنامه پنجم توسعه در مکان های تعریف شده نصب شوند.

وی در پاسخ به این سئوال که بوی نامطبوع بعضاً از سوختن زباله ها و ضایعات دام و طیور می باشد تصریح کرد: بر اساس قانون مدیریت پسماند، شهرداری ها موظفند دفن و جمع آوری زباله ها را بدرستی مدیریت کنند و هرگونه زباله سوزی نیز ممنوع می باشد.

شایان ذکر است یزدانپناه سرپرست شهرداری زرند، قویدل دادستان زرند، مهندس شکری زاده کارشناس محیط زیست، قربی رئیس محیط زیست زرند، خانم دکتر نظری نیز در این جلسه به ارائه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :