22زرند نیوز / به همت مرکز سلامت و روان مهر افرین و کانون تبلیغات گل رز شهرستان زرند  سمینار آموزشی با موضوع «خانواده سالم » در تالار خان سالار شهرستان زرند برگزار شد.

این همایش با حضور دکتر امیری نماینده  و خنجری فرماندار  شهرستان زرند و با استقبال بی نظیر خانواده ها   شهرستان مواجه شد .

در این همایش استاد بهرام نژاد مدرس دانشگاه و مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در سخنانی   پرداختن به مسائل خانواده رایکی از ضروریات دانست وگفت: خانواده مکانی است که شخصیت کودک در آن شکل می گیرد و شخصیت سالم از مسائلی است  که  باعث ازداوج موفق خواهد شد .

وی . صداقت، گذشت، احترام متقابل و توجه به نیازهای طرف مقابل را رمز موفقیت یک زندگی مشترک دانست و افزود: باید مطمئن بود که اگر این فاکتورها در زندگی لحاظ شود، به طور مسلم پدیده طلاق اتفاق نخواهد افتاد.

وی در ادامه افزود : باید مادران را به سمت داشتن تکنیک های فرزند پروری تربیت و هدایت کنیم واز جمله افرادی که در تربیت کودک نقش بسزایی دارند پدر و مادر هستند.زن و شوهر باید در تحکیم بنیان خانواده و تربیت فرزند با یکدیگر همکاری کنند.

بهرام نژاد  در ادامه علتهای رایج طلاق را بی تعهدی همسران نسبت به یکدیگر ، انتخاب های نادرست ، نداشتن سلامت روان و پایین بودن میزان صبوری، عدم شناخت و آگاهی به اصول زندگی مشترک و سست شدن باورهای مذهبی اعلام کرد.

مهندس شریفی دبیر برگزاری این سمینار هدف از برگزاری این همایش را تحکیم بنیان خانواده اعلام کرد و با بیان اینکه این سمینار با استقبال پرشور شهروندان برگزار شده است افزود هراندازه بیشتر بتوانیم این گونه سمینار برگزار کنیم باعث افزایش رشد و روانی شهروندان میشود و نهایتا مستحکم شدن بنیان خانواده ها را در پی دارد.

فائزه امیر سیف الدینی مدیر مرکز سلامت و روان مهر افرین زرند هم  در حاشیه برنامه گفت: خانواده به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی تاثیر فزاینده ای بر ایجاد آسیب های اجتماعی دارد

وی در ادامه افزود :در فرهنگ اسلامی، طلاق عملی است که مورد خشم و غضب الهی معرفی شده و نباید زشتی آن شکسته شود زیرا طلاق به هر دلیل (منطقی یا غیرمنطقی) اتفاق بیافتد، آثار مخربی بر همه اعضای خانواده دارد و احساسات و عواطف جامعه را خدشه­دار می­کند.

در این میان نقش خانواده بسیار مهم است. خانواده و والدین محترم می توانند تا حدامکان از وقوع چنین پیشامد ناگواری پیشگیری کرده و با بکاربستن برخی رفتارها ، وظیفه پیشگیرانه خود را عملی سازند در این میان آموزش‌های صحیح پیش از ازدواج یکی از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از طلاق می تواند باشد .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :