زرند نیوز / شهرستان تاریخی کوهبنان که به دیار عارفان و دانشمندان معروف است و به عنوان بام فرهنگی استان کرمان نیز شناخته می شود تاکنون نام آوران بسیاری را در دامان خود پرورانده است که توانسته اند به افتخارات بزرگی دست یابند و نام شهر کوهبنان را بلند آوازه سازند.
یکی از این افراد آقای سید عباس روح الامینی (چماه کوهبنانی) است که از نویسندگان برجسته و مطرح استان به شمار می روند و افرادی که نشریات محلی استان را مطالعه می نمایند همیشه شاهد مقالات ارزشمند این چهره محبوب ادبی در زمینه های گوناگون هستند.

چماه کوهبنانی

«چماه کوهبنانی» در طنزنویسی دستی قوی دارد و با ژرف نگری مشکلات اجتماع را بیان می کند و با قلم سحرآمیزش معایب و نواقصی را که در حیات اجتماعی پدید آمده است آشکار می سازد و قلم چماه همچون چاقوی جراحی است که زخم­های نهانی را شکافته و پلیدی­ها را بیرون می­ریزد، چاقویی که از هر نوشدارویی شفا بخش­تر است. و بدون تردید ستون طنز راویان گمنام در روزنامه «کرمان امروز» یک نقطه عطف در تاریخ نشریات محلی استان است و برای همیشه نام چماه کوهبنانی جاودان خواهد ماند. و هر چند شخصیت ادبی چماه در سایه طنز رنگ باخته است، اما اهل فن با مطالعه نوشته های وی در زمینه های گوناگون درمیابند که آبشخور این درخت تناور، دریایی از دانسته های ادبی است.
اینجانب از مسئولان شهرستان به خصوص فرماندار سختکوش، سرپرست ارشاد اسلامی و اعضای شورای شهر خواهشمندم در مراسمی ویژه از چماه کوهبنانی به عنوان یکی از افتخارات فرهنگی این شهرسان تجلیل شایسته به عمل آورند که بدون شک این امر موجب رضایت و خوشنودی مردم قدرشناس و فرهنگ دوست کوهبنان خواهد شد.
محمود جعفری کوهبنانی

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :