زرند نیوز / با حضور حبیب الله خنجری فرماندار زرند ،حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند ،صادق زاده رئیس اداره اموزش وپرورش و جمعی از مدیران شهرستان شورای پشتیبانی نهضت سواد اموزی شهرستان زرند در محل دفتر فرماندار زرند تشکیل شد.dsc-z2238
در این نشست فرماندار زرند برگزاری این جلسات را در جهت پیشبرد اهداف نظام و توسعه آموزش و سوادآموزی دانشت وگفت: خوشبختانه فعالیتهای خوبی در طی مدت تشکیل این ستاد به انجام رسیده است که تعداد اندک افراد بی سواد در شهرستان مزید این ادعاست.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند وی تصریح کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ریشه کن کردن بی سوادی و اجرای برنامه های گسترده در این زمینه تلاش همه جانبه ای را می پذیرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان  از رؤسای دستگاه های اجرایی  و ادارات شهرستان خواست تا همکاری خود را در جهت ریشه کن نمودن بی سوادی در شهرستان به کار بگیرند.
حمید صادق زاده رئیس اداره آموزش وپرورش نیز به بحث سوادآموزی اشاره کرد و گفت: بحث سواد اموزی در حال حاضر تا پایه سوم ابتدائی مد نظر قرار می گیرد .
وی با اعلام اینکه در حال حاضر افراد جامعه بین ۱۰تا۵۰سال باسواد هستند گفت: اساس سواد آموزی به حدی است که فرد بتواند بخواند و محاسبات روزانه خود را به انجام برسانند
حمید صادق زاده تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۵ اخذ گواهینامه ، تمدید و اخذ جواز کسب به افراد بی سواد ارائه نخواهد شد و افراد باید حداکثر مدرک سوم ابتدائی خود را اخذ نمایند.
حجت الاسلام ابراهیمی نیز ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع)به سفارش اسلام  در خصوص سواد آموزی اساره کرد و گفت: اسلام دینی است که بیشترین تاکید را بر سواد آموزی و کسب علم داشته است و همواره مردم را تشویق به فراگیری علم می نماید.
وی گفت: دین اسلام کاملترین دین است و اگر در خصوص سواد آموزی مشکلی وجود دارد از خود افراد است نه از اسلام.
شایان ذکر است در ادامه  هر یک از اعضا با ارائه گزارشی از اقدامات مجموعه زیر نظر خود در زمینه سواد آموزی مشکلات و مسائل موجود پرداختند و در جهت رفع این موانع و مشکلات تصمیم گیری شد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :