افتتاح طرح آبگیری باطله کارخانه کنسانتره فکور صنعت زرند

طی مراسمی با حضور رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، فدایی استاندار کرمان، امیری رئیس مجمع نمایندگان استان، صادقزاده سرپرست فرمانداری زرند و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، اولین واحد آبگیری از باطله در ایران در کارخانه کنستانتره سنگ آهن فکور صنعت زرند با حجم سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد ریالی و اشتغال ۵۵ نفر افتتاح و به بهره برداری رسید.

 به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از مجتمع سنگ آهن جلال آباد و افتتاح اولین واحد آبگیری از باطله فکور صنعت در ایران افزود: افتتاح این واحد صنعتی با استفاده از تکنولوژی فیلتر پرس و دانش تولیدی شرکت فکور صنعت باعث صرفه جویی ۷۰درصدی در مصرف آب شده است.

 وی با بیان صرفه جویی سالیانه ۶۵۰ هزار متر مکعب در این واحد آب گیری تصریح کرد: استفاده از این مدل حامی محیط زیست که برای اولین بار در کشور اتفاق افتاده است؛ زمینه را برای استفاده از دانش صنعتی جدید در سایر نقاط کشور فراهم کرده است.

 وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اهمیت رونق تولید در سال جاری اظهار داشت: در شرایط جنگ اقتصادی با افتتاح و راه اندازی هر واحد تولیدی، یک سنگر و خاکریز در عرصه تولید به نشانه پیروزی برای ما فتح می شود و امروزه پیروزی و شکست کشور ایران در حوزه رونق تولید رخ می دهد.

  رحمانی گفت: خوشبختانه منطقه زرند با حجم عظیم سرمایه گذاری صورت گرفته دارای فرصت های متعدد اشتغال زایی است و زرند به زودی می تواند پایان بیکاری برای جوانان خود را اعلام کند.

 وی با اشاره به رشد چهار و شش دهم درصدی(۴/۶) سالیانه صنعت فولاد در دنیا افزود: با تلاش متخصصان داخلی زمینه رشد سالیانه ۱۷ درصدی در صنعت فولاد کشور فراهم شده است و از این حیث جمهوری اسلامی ایران از رتبه سیزدهم در دنیا به رتبه دهم رسیده است.

 وی پیشرفت های اخیر کشور در حوزه صنایع و معادن را شروع یک نهضت و انقلاب دانست و ابراز داشت: هر فردی با سفر به استان کرمان و مشاهده معادن عظیم در منطقه می تواند این انقلاب رخ داده را مشاهده کند.

 وزیر صمت با بیان اینکه معادن یک پتانسیل خدادادی در کشور است؛ اولویت های مدیریتی وزارت صنعت، معدن و تجارت را در سه محور بیان کرد و افزود:  خودکفایی در کشور با استفاده از توان داخلی، اولویت فعالیت بر روی معادن در مناطق محروم و تکیه بر خرید و استفاده از تولیدات داخلی سه اولویت مهم وزارت صمت برای توسعه صنایع معدنی در کشور است.

اولین واحد آبگیری از باطله در ایران توسط مجتمع کنسانتره سنگ آهن فکور صنعت احداث و امروز جمعه ۲۴ خردادماه ۹۸ در مراسمی با حضور وزیر صمت، استاندار کرمان، رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم زرند در مجلس و جمعی از مدیرانی استانی و محلی افتتاح شد.

 با افتتاح این واحد آبگیری سالیانه به میزان ۷۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی شده و ۵۵ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار شده اند.

در ادامه مسئولین یادشده از برخی کارخانجات صنعتی دیگر زرند از جمله فولاد سازی زرند ایرانیان، مجتمع کک سازی و پالایش قطران و واگن سازی پلور سبز نیز بازدید نمودند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :