زرند نیوز / کمیته ساماندهی سالمندان و مناسب سازی محیط با حضور حبیب الله خنجری فرماندار زرند،روسای ادارات شهرستان و نمایندگان کانون بازنشستگان و سالمندان در محل دفتر فرماندار زرندتشکیل شد.
حبیب الله خنجری فرماندار زرند در ابتدای این نشست ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی و روز تکریم بر انجام مصوبات این کمیته تاکید کرد وگفت: مناسب‌سازی فضاهای عمومی جهت استفاده معلولان و سالمندان را از سوی ادارات و نهادهای ذیربط خواستار شد.
فرماندار زرند تصریح کرد: همه شهروندان و ادارات باید با بستر سازی مناسب و ایجاد زیرساختهای لازم برای سالمندان و معلولین زمینه‌ساز افزایش حضور آنان در فعالیت‌های اجتماعی باشند.
خنجری گفت:عدم مناسب‌سازی اماکن عمومی و عدم توجه به معلولان و افراد سالمند می تواند ضربه های سنگینی به این اقشار وارد نماید.
نماینده عالی دولت در ادامه افزود: رعایت حقوق معلولین رعایت حقوق شهروندی است و همه مسئولین ادارات موظفند نسبت به ساماندهی ورودیها و اجرای مصوبات این جلسات اقدام نمایند .
وی گفت: متولیان امر ساخت و ساز باید مناسب سازی را در احداث ساختمانهای اداری و عمومی در نظر گیرند لذا نظام مهندسی ساختمان، شهرداری و راه و شهرسازی بر ساختمان های درحال ساخت باید نظارت کافی و کامل را داشته باشند.
شایان ذکر است مرور مصوبات و ارائه گزارش ادارات و استفاده از نظرات کارشناسان و روسای ادارات پایان بخش این نشست بود.
همچنین جانمائی بخشی از پارکهای سطح شهر جهت رفاه حال سالمندان و معلولان ازجمله مصوبه این جلسه بود.

روابط عمومی فرمانداری زرند

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :