اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهری زرند در آینده ای نزدیک

فرماندار زرند در جلسه بررسی و هماهنگی پروژه اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهری زرند گفت: با هماهنگی های انجام شده با سرمایه گذاران و مجریان پروژه، عملیات اجرایی این طرح بزرگ به زودی آغاز خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، در جلسه هماهنگی اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهری زرند که با حضور جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و خدماتی شهرستان در محل فرمانداری همراه بود، حبیب الله خنجری افزود: با توجه به خشکسالی های پی در پی و موقعیت جغرافیایی حساس شهرستان زرند به جهت کویری و کم آب بودن این منطقه و از سوی دیگر وجود کارخانجات صنعتی بزرگ متعدد و در راس آنها مجتمع فولاد سازی زرند ایرانیان، اجرای این طرح قسمتی عظیم از آب مصرفی این کارخانجات را برطرف خواهد نمود.
وی تصریح کرد: بر این اساس عملیات اجرایی طرح فاضلاب شهر زرند با اعتبار ۲۴۷ میلیارد تومان از سوی شرکت فولاد زرند ایرانیان بطور کامل تامین اعتبار گردیده است و همچنین شرکت آب و فاضلاب استان کرمان و شهری زرند جهت شروع کار این پروژه اعلام آمادگی کامل نموده است.
خنجری فرماندار زرند به موضوع مهم محل و جانمایی تصفیه خانه در شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت: تصمیم گیری در خصوص محل پیشنهادی تصفیه خانه فاضلاب زرند نیاز به کارشناسی بسیار دقیق و حساس دارد که اداره محیط زیست در این تصمیم گیری نقش بسیار مهمی را ایفا میکند.
رحیم منتظر رئیس اداره محیط زیست شهرستان نیز در این جلسه در خصوص اقدامات کارشناسی این مجموعه جهت تصمیم گیری در خصوص جانمایی تصفیه خانه به ارائه گزارشی پرداخت.
وی خاطر نشان کرد: محل های پیشنهادی به طور ویژه مورد بازرسی و کارشناسی دقیق متخصصان زبده محیط زیست قرار کرفته است و استعلامات مربوطه از دستگاه های اجرایی مرتبط در دستور کار قرار دارد که به زودی با تعیین استعلامات، مجوز محیط زیستی پروژه جهت شروع بکار طرح صادر خواهد شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :