زرند نیوز / چهل و هشتمین نشست مدیران روابط عمومی شهرستان با محوریت بررسی دیدگاههای کارشناسی در خصوص تنویر افکار عمومی به میزبانی جهاد کشاورزی برگزار گردید.

سید علی امیری رییس انجمن روابط عمومی زرند ابتدای این نشست ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان در خصوص توجه بیشتر مدیران روابط عمومی به انعکاس بهتر و خلاقانه عملکرد ادارات شهرستان حق عضویت را به عنوان پشتوانه فعالیت و برنامه ریزی های انجمن دانست و پیگیری وصول آن را از سوی خزانه دار انجمن خواستار شد.

در ادامه مسعود لشکری دبیر انجمن ضمن اشاره به کارکرد و تاثیر رسانه های شهروندی خواستار رسیدگی، توجه و آشنایی بیشتر مدیران روابط عمومی با انواع و عملکرد این رسانه ها شد.

وی با اشاره به موضوع مبتلا به این روزهای زرند و دغدغه مردم و مسئولین در خصوص آلایندگی های مراکز صنعتی تعامل بیشتر با رسانه ها و استفاده از این ظرفیت در خصوص تنویر افکار عمومی را مهمترین عامل و تاثیر گذارترین آن دانسته و گفت: یکی از برنامه های آینده انجمن برگزاری تورهای مطبوعاتی است تا اصحاب رسانه با حضور در این مراکز و جمع آوری آزاد اطلاعات بتواند در حاکم شدن آرامش روانی در جامعه شهری زرند نقش ایفا نمایند.

دبیر انجمن زرند افزود: رسانه‌ها‌، عامل و سازمان‌هایی هستند که ارتباطات‌، ایده‌ها و اطلاعات و تصاویر دنیای ما را می‌رسانند‌، تار و پود نمادین زندگی اجتماعی ما را تشکیل می‌دهند و در دنیای امروزی‌، جایگاه رسانه‌، تنویر افکار عمومی و ایجاد فضاهای مناسب برای گفتگو و برخورد سالم و سازنده نظرات و چندین نقش اساسی دیگر می‌باشد‌.

لشکری تصریح کرد: رسانه‌ها نقش بالقوه معناداری در شکل‌گیری ادراک و افکار بازی می‌کنند‌. و طبعا مدیران روابط عمومی با استفاده از این ابزار تاثیر گذار باید جریان ساز باشند نه با جریانی همراه که این خطرناک ترین جنبه کار سازمانی است و هم به منافع سازمان و هم به منافع عمومی لطمه خواهد زد.

در ادامه مهندس علی زارعی مدیر جهاد کشاورزی زرند ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در این نشست و تبریک ماه ضیافت الهی آشنا ساختن مردم با حقایق و واقعیت ها جزء وظایف ذاتی مدیران روابط عمومی را برشمرده و در راستای  تضاد بوجود آمده در حوزه کشاورزی و صنعت زرند که متاسفانه بسیاری از  کشاورزان یکی از دلایل بیماری درختان پسته خود وجود مراکز صنعتی در شهرستان را می دانند که باید گفت: ۹۰% خشک شدن درختان اخیر مربوط به علت تغذیه نامناسب درختان می باشد.

وی افزود: طبق بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان مربوطه در چند مرحله مشخص گردید که ۹۰% خشک شدن درختان اخیر مربوط به تغذیه نا مناسب درختان می باشد و فقط احتمال می رود ۱۰% مربوط به آلایندگی صنایع باشد.

اسماعیلی مدیرروابط عمومی مجتمع کک سازی و پالایش قطران زرند نیز گزارشی از اقدامات زیست محیطی انجام شده را ارائه نمود و اظهار داشت:  که تا کنون سهم آلایندگی صنایع در شهر زرند مشخص نشده است که نیازمند بررسی کارشناسی می باشد و چرا باید صنایعی مانند کک سازی مورد  اتهام قرار گیرند درصورتیکه صنایعی مانند نیروگاه برق، کارخانه ذغالشویی، وجود کشتارگاه در شهرستان وجود دارد. حتی خودروهای موجود در شهر زرند نیز خود عاملی به تولید آلایندگی در شهر محسوب می شود.

در پایان اطلاع رسانی صحیح و کامل در خصوص اقدامات زیست محیطی و وضعیت کارخانجات و صنایع شهرستان زرند توسط روابط عمومی ها جزء اولویت های کاری قرار گرفت.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :