طی مراسمی با حضور علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان، حبیب الله خنجری فرماندار زرند، اعضاء شورای اسلامی شهر زرند و نمایندگان شرکت شرکت النکور در ایران تفاهم نامه ساخت دو نیروگاه در شهرستان زرند امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، استاندار کرمان از نیاز به پنج هزار مگاوات برق جهت توسعه اقتصادی در استان کرمان خبر داد و گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده هنوز  فضا برای جذب دو هزار مگاوات سرمایه گذاری در این بخش را داریم.

علیرضا رزم حسینی با اعلام اینکه فضای کسب و کار در کشور آمادگی کاملی برای سرمایه گذاری فراهم کرده و استان آماده جذب تسهیلات از صندوق توسعه ملی است گفت: اگر در آورده این شرکت اوکراینی مشکلی وجود نداشته باشد، صندوق توسعه ملی می تواند راحتر بقیه منابع آن را تأمین کند.

استاندار کرمان بیان کرد: انتظار ما این است که در عمل برای احداث این نیروگاه ها تسریع شود.

نماینده شرکت النکور در ایران نیز در این رابطه گفت: دو نیروگاه ۱۶۰ و ۳۴۰ مگاواتی با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون یورویی احداث خواهد شد.

حمید کلانتری افزود: تا پایان سال جاری مطالعات طرح به پایان می رسد و عملیات احداث آن از ابتدای سال ۹۵ آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: با راه اندازی این دو نیروگاه برای ۲۰۰ نفر بصورت مستقیم و ۵۰۰ نفر بصورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.

کلانتری اظهار کرد: علاقمند به سرمایه گذاری در استان بودیم و با توجه به نیاز استان به آب امیدواریم بتوانیم از فاضلاب شهر زرند برای احداث نیروگاه استفاده کنیم که توجیه اقتصادی دارد.

14 11 12 13

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :