60192_746

زرند نیوز – حسن لطفعلی پور سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان زرند در حاشیه بازدید از کشتارگاههای دام و طیور به اتفاق فرماندار محترم و مدیریت محترم جهاد کشاورزی شهرستان زرند گفت: کشتارگاهها مناطق استراتژیک محسوب می شود که مستقیما با سلامت مردم در ارتباط می باشند.

وی با اشاره به مواردی از جمله بیماریهای مشترک انسان و دام ، بیماریهای عفونی و سلامت فرآورده های خام دامی که با بهداشت و سلامت جامعه ارتباط دارد گفت: شبکه دامپزشکی شهرستان زرند برکلیه مراحل ازلحظه تولید تا زمانی که محصول به کشتارگاه منتقل می شود نظارت کامل دارد.

لطفعلی پور با بیان اینکه گوشت و دیگر فرآورده‌های حاصل از کشتار دام و طیور در برنامه غذایی وجود دارد، اظهارداشت: تامین گوشت سالم و بهداشتی از نیازهای جامعه است که از اولویتهای اصلی دامپزشکی می باشد.

وی با اشاره به اقدامات خوب شهرداری شهرستان زرند تاکنون برای رفع مشکلات کشتارگاه دام بیان داشت: راه اندازی خط کشتار دام سنگین، نصب اره برقی جهت شقه کردن لاشه، نصب شوکر، تله کشتار دام ، احداث جایگاه تخلیه شکمبه ، امحاء و احشا و … از جمله اقداماتی است که تاکنون در کشتارگاه دام انجام شده است.

در پایان فرماندار شهرستان زرند ضمن بازرسی و بازدید از کشتارگاه دام و طیور گفت: امیدواریم در آینده نزدیک نواقص و سایر مشکلات موجود در کشتارگاه دام با همکاری شهرداری زرند رفع شود.

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :