zarand news (8)

  با حضور نویسنده معروف کشور و خالق اثر زیبای قصه های مجید “هوشنگ مرادی کرمانی”، جشنواره دو روزه یک شهر، هزار قصه و هزار شعر در محل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند در این مراسم حبیب الله خنجری فرماندار زرند، حجت الاسلام و المسلمین علی ابراهیمی امام جمعه، احمد رشیدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران و مسئولین اجرایی، هنرمندان و کودکان و نوجوانان شهر زرند حضور داشتند.

حبیب الله خنجری فرماندار زرند ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه گفت: برگزاری این رویداد فرهنگی می تواندکمک مؤثری به رشد و شکوفائی فکری و ذهنی کودکان و نوجوانان این شهرستان نماید.

خانم جمالی دبیر اجرائی جشنواره نیز از برگزاری این نمایشگاه در ۱۵ غرفه گفت و تصریح کرد: در برگزاری این نمایشگاه سعی داریم که راه های دسترسی سریع کودکان به کتاب و شیوه صحیح کتابخوانی را بین خانوارهای زرندی رواج دهیم.

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰۰ عنوان کتاب برای عرضه موجود می باشد که از این تعداد ۵۰ درصد کتاب ها مربوط به کودکان سنین ۳ تا ۷ سال، ۲۵ درصد مخصوص والدین و ۲۵ درصد برای کودکان زیر سن سال و بالای هفت سال می باشد.

جمالی دبیر اجرائی این جشنواره در ادامه افزود: ۵ کارگاه برای کودکان در بخش های شعر و قصه خوانی، کتاب سازی، تصویر سازی، نمایش و ماسک سازی  آماده ارائه خدمت به شهروندان و کودکان می باشد.

وی بیان کرد: دو کارگاه با عنوان کتابخوانی مشترک و آموزش ویژه والدین نیز در این جشنواره به فعالیت خواهند پرداخت.

دبیر اجرایی جشنواره تصریح کرد: نشست با نویسنده ارزشمند کشورمان و استفاده از راهنمائی ایشان در جهت قصه نویسی و شعر از دیگر برنامه دو روزه این جشنواره می باشد.

zarand news (9)zarand news (10)er (2)er (3)er (4)er (5)er (6)er (7)er (1)

منبع : زرند نیوز / روابط عمومی فرمانداری زرند

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :