به گزارش زرند نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری زرند / شورای سلامت و امنیت غذائی شهرستان زرند به ریاست حبیب الله خنجری فرماندار زرند، مسئولین و کارشناسان بهداشت و درمان و جمعی از مسئولین ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان در محل فرمانداری زرند تشکیل شد.

در ابتدای این نشست حبیب الله خنجری فرماندار زرند از شورای سلامت به عوان یکی از شوراهای مهم شهرستان نام برد و گفت: هدف ما ساخت جامعه ای سالم و با نشاط می باشد و برای دستیابی به این جامعه نیاز به امنیت در همه زمینه ها می باشد که امنیت غذائی و سلامت جامعه نیز شامل این مقوله مهم می باشد.

همکاری بین بخشی در تأمین سلامت و امنیت غذایی در جامعه

خنجری فرماندار زرند در ادامه افزود: یکی از ارکان مهم دستیابی به این امر مهم همکاری بین بخشی در تأمین سلامت و امنیت غذایی در جامعه می باشد و همه دستگاه ها موظف به همکاری در این خصوص می باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند وی آموزش و فرهنگ سازی را دو امر مهم و کلیدی در سلامت و تندرستی جامعه دانست و افزود: دغدغه همه مسئولین اجرایی شهرستان سلامت جامعه و شهروندان می باشد و همه ما در خصوص بهداشت شهر مسئول هستیم.

دفع غیر بهداشتی فاضلاب کشتارگاه دام و طیور یکی از مشکلات ما در کشتارگاه ها

نماینده عالی دولت در شهرستان زرند تصریح کرد: متأسفانه دفع غیر بهداشتی فاضلاب کشتارگاه دام و طیور یکی از مشکلات ما در بخش کشتارگاه ها می باشد که با توجه به اخطارهای مکرر تاکنون نتیجه شایسته ای از این موضوع نگرفته ایم.

وی خواستار توجه بیشتر اداره دامپزشکی به کشتارگاه ها شد و افزود: در صورت عدم رعایت بهداشت از سوی این مکان ها اداره دامپزشکی باید راساً پاسخگو باشد.

خنجری بیان داشت: چنانچه کشتارگاه ها نتوانند شرایط ایده آلی برای خود مهیا کنند نسبت به تعطیلی آنها اقدام خواهد شد.

فرماندار شهرستان زرند ادامه داد: متأسفانه بوی نامطبوع کشتارگاه های دام و طیور، فاضلاب زندان و کک و قطران نسبت به ماه های دیگر افزایش پیدا کرده است که در این خصوص اداره محیط زیست باید با جدیت در خصوص رفع این مشکلات اقدام نماید.

وی از اداره محیط زیست و واحدهای صنفی خواست تا ضمن بازدید از کارخانجات و کشتارگاه های دام و طیور و ارائه گزارشی کاملی به فرمانداری در خصوص مشکلات آنها چاره ای اساسی اندیشیده شود.

خنجری به آلایندگی و بوع نامطبوع کارخانجات سطح شهر اشاره کرد و تصریح کرد: دستگاه های اجرایی مربوطه باید وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهند تا آرامش و امنیت برای مردم ایجاد شود.

نگهداری غیر بهداشتی دام در سطح شهر

فرماندار زرند در ادامه به بحث نگهداری غیر بهداشتی دام در سطح شهر اشاره کرد و گفت: با توجه به فصل گرما و نگهداری حیوانات در منازل باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان شده است که در این مورد نیز شهرداری ها و ناظرین شبکه بهداشت و درمان باید با همکاری در رفع این مشکل اقدام نمایند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :