همزمان با اعیاد شعبانیه همایش بزرگ جانبازان  زرند برگزار گردید

به گزارش خبرنگار ما : همزمان با گرامیداشت اعیاد شعبانیه و میلاد با برکت علمدار دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز ،به همت بنیاد شهید وامور ایثارگران زرند در روز شنبه ۲/۳/۹۴ از ساعت ۹ صبح مراسم جشن بزرگ جانبازان با حضور امام جمعه , فرماندار ، تنی چند از مسئولین اجرائی شهرستان و جمع کثیری از خانواده های معزز جانبازان عزیز دفاع مقدس در محل تالار سالارخان زرند برگزار گردید .

IMG_2106

این مراسم که با برنامه های متنوعی همراه بود، علاوه براجرای موسیقی و قرائت مقاله ، خاطره گوئی از زبان جانبازان، خیرمقدم گوئی توسط حاج محمود عرب نژاد مشاور فرهنگی اداره کل بنیاد شهید استان کرمان ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ابراهیمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زرند طی سخنانی ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه  فرخنده زاد روز اسطوره وفا و تندیس فداکاری، حضرت عباس علیه السلام و روز جانباز را به خانواده بزرگ جانبازان تبریک و تهنیت گفت .

IMG_2170

وی با اشاره به فضیلت ماه شعبانیه ،ماه شعبان را ماه رسول خدا بیان کرد و ابراز داشت راه محبوب شدن در این ماه شریف احساس همدردی بادیگران است و امروزاحساس همدردی باجانبازان این اسطوره های صبرو بردباری بزرگترین خدمت است.

IMG_2129

ابراهیمی افزود: درس بزرگی که حضرت ابوالفضل (ع ) به ما آموخت همانا ایشان مطیع و وفادر به آقا امام حسین (ع) بود و امروز ما نیز باید مطیع رهبر و مولای خودمان مقام معظم رهبری باشیم و از اوامر ایشان پیروی کنیم .

نماینده ولی فقیه وامام جمعه زرند تصریح کرد:  جانبازان، یادگاران روزهای عشق و حماسه اند؛جانبازان، تمثال وفاداری و ایثار، شکوه زخم و زیبایی و تصویرگر ایمانند وی همچنین خاطر نشان کرد : روز جانباز فرصت مناسبی است که نسل امروز ما علاوه بر الگو پذیری از رشادت ها و جانبازی های حضرت عباس(ع) در وقایع دفاع مقدّس و دلاوری ها و شجاعت های جانبازان عزیز و قهرمان ایران اسلامی به مطالعه بپردازند و درسها و پیامهای زندگی ساز را از متن این تاریخ ماندگار استخراج نمایندو به نسل  جدیدامروزی انتقال دهند.

IMG_2119

در پایان این مراسم به نیت چهارده معصوم (ع) به ۱۴ تن از جانبازان شرکت کننده در برنامه به قید قرعه هدایائی توسط مسئولین حاضر در جلسه تقدیم گردید.

IMG_2178

شایان ذکراست پیام تبریک  دکتر حسین امیری نماینده مردم شریف شهرستانهای زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت  فرا رسیدن  روز جانباز نیز توسط مجری برنامه قرائت گردید.

IMG_2123

خبرنگار : اکبرابراهیمی زرندی

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :