سخنان مهم سرپرست شهرداری در جلسه شورای اداری

در جلسه شورای اداری که با حضور معاونین و مسئولین کلیه ی قسمت های شهرداری برگزار گردید . آقای یزدانپناه سرپرست شهرداری سخنان بسیار مهمی در خصوص نحوه ی مدیریت و راه نجات شهرداری ابراز داشت .

ایشان در ابتدا ضمن تقدیر از زحمات کارکنان شهرداری و مدیران ارشد مجموعه در توفیقات بدست آمده ، فرآیندی بسیار سختی را در جهت تحول ونجات شهرداری تشریح نمود .

وی گفت : با نگاه سنتی و شیوه هایی که تا کنون در این نهاد حاکم بوده است دیگر نمی توان شهرداری را اداره نمود بلکه باید با تقسیم وظایف و دادن اختیار کامل به مجموعه تحت امر در رده های معاونت ، وسیله پویایی ، نشاط و لذت از کار را فراهم نمود تا با فراغت کامل نسبت به برنامه ریزی کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت بر مشکلات شهرداری فائق آمد .

منتخب شورای شهر با ترسیم برخی از وظایف معاونین در حوزه های اداری و مالی ، شهرسازی ، فنی و عمرانی از معاونین خواست تا با خلاقیت و برنامه ریزی فکورانه به جنگ مشکلات بروند و اگر بخواهیم فقط یک ماشین امضاء باشیم ، خیانتی بزرگ به مجموعه ی شهر و شهروندان روا داشته ایم .

این مقام مسئول خاطر نشان ساخت : بنده در مقام سرپرست نمی توانم برنامه های خود را به صورت زیربنایی در شهرداری نهادینه کنم چون هنوز وضعیت مدیریت شهرداری مشخص نیست و شاید شهردار آینده رویکردی متفاوت داشته باشد .

وی تصریح کرد : شهرداری نهادی قدرتمند است ، در مواقع بحران و برگزاری برنامه های شهرستانی خط مقدم از آن کارکنان خدوم شهرداری است و اگر عده ای قلیل و انگشت شمار مشکلی را ایجاد می کنند نباید به نام شهرداری و همه ی کارکنان این مجموعه بحساب آورد .

ایشان یادآور شد : شهرداری در خصوص منظرسازی شهری دچار آفت نگاه سنتی و کلیشه ای گردیده  و باید با ایجاد دفتر طراحی و دعوت از اساتید این فن برای مشاوره ، بهترین مناظر شهری را در بوستانها ، حاشیه ی بولوارها و میادین سطح شهر در معرض دید شهروندان قرار داد .

سرپرست شهرداری در بخش دیگری از سخنان خود به این نکته اشاره نمود که بسیاری از اقدامات مدنظر را با بودجه حال حاضر شهرداری نمی توان انجام داد ما باید در بخش درآمدی شهرداری با شناسایی درآمدهای پنهان و ناشناخته سقف بودجه را در سالهای آتی به ۴۰ میلیارد رساند .

یزدانپناه در ادامه این موضوع را حائز اهمیت دانست که در مدیریت نیروی انسانی کارآمدی نظم و انظباط ملاک اصلی است و از عدل به دور است که میزان اضافه کار برای همه نیروها یکسان باشد .

ایشان در پایان گفت : اگر شهرداری تاکنون بطور شاید و باید نتوانسته است پویا و فعال باشد ، جواب را باید در خود مجموعه جستجو کرد پس باید کارکنان شهرداری یک واحده باشند و با هم دلی و هم زبانی برای نجات شهرداری همت نمایند .

روابط عمومی شهرداری

این خبر را به اشتراک بگذارید :