جشن شکرگزاری کسب مهارت روخوانی قرآن بیش از ۲هزار دانش اموز پایه سوم ابتدایی صبح امروز نهم اردیبهشت اردیبهشت درسقاخانه ابوالفضل (ع) شهرستان زرندبرگزار شد
حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند با تجلیل از برگزار کنندگان این مراسم پیرامون اهمیت گسترش فرهنگ قران اموزی در جامعه مطالبی بیان داشت و اظهار کرد: در دین اسلام، خواندن قرآن اهمّیّت بسیار زیادی دارد و برترین عبادت خواندن قرآن است و براى این که همه ما به این عبادت برتر روى آوریم، باید خواندن قرآن را فرا بگیریم و به دیگران نیز اموزش بدهیم.
امام جمعه زرند با بیان اینکه: قرآن خواندن یکی از عبادت های مهم و ارزشمند است،که دل و جان را صیقل و جلا داده و انسان را از زمره غافلان خارج می کند و ازاین رو لازم است انسان در هر شبانه روز مقداری قرآن بخواند
سید محمد پور حسینی معاون اموزش ابتدائی اموزش و پرورش زرند درحاشیه این مراسم گفت: این جشن با هدف آشنایی و انس بیشتر دانش آموزان با قرآن و ایجاد خاطره شیرین از کسب مهارت روخوانی برگزار شد.
به گفته وی در راستای اجرای طرح تسلط بر روخوانی قرآن ویژه دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی۲ هزار ۳۲۹ دانش آموزان پایه سوم ابتدایی درشهرستان زرند توانسته اند مهارت روخوانی قرآن کریم را فرا گیرند.
وی افزود :رویکرد آموزش و پرورش گسترش فعالیت های قرآنی و آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با این کتاب الهی است و راه اندازی مدارس قرآنی نقش بسزائی در ترویج فرهنگ قرآنی در میان دانش آموزان داشته است .
وی افزود، در جشن شکرگزاری کسب مهارت روخوانی قرآن پایه سوم ابتدایی، علاوه بر اجرای برنامه‌های همخوانی قرآنی ، سرود قرانی ،و مولودی خوانی از سوی دانش‌آموزان پایه سوم، از دانش‌آموزان برتر در زمینه روخوانی قرآن تجلیل شد و به همه دانش آموزان هدایایی اهدا شد.
یادآور می‌شود، طرح کسب مهارت در روخوانی قرآن پایه سوم ابتدایی از مهر ۹۰ آغاز شده و نحوه اجرای این طرح به این صورت بوده که در ماه اول سال تحصیلی، کتاب قرآن پایه دوم ابتدایی مرور شد و از ماه‌های آینده نیز هر روز یک کلاس آموزش روخوانی قرآن برای دانش‌آموزان برگزار شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :