فرماندار زرند در جلسه اضطراری بهداشت با توجه به فصل گرما توزیع غذای گرم در مدارس به صورت میان وعده ممنوع می باشد
حبیب الله خنجری فرماندار زرند گفت در پی بستری شدن تعدادی از دانش آموزان در بیمارستان های زرند جلسه اضطراری با حضور،معاون پشتیبانی اداره کل اموزش وپرورش ،نماینده استانداری و جمعی از مدیران و مسئولین مراکز بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان زرند در محل فرمانداری تشکیل شد .
وی ضمن ابراز تاسف از این اتفاق تصریح کرد : با توجه به اینکه مسئله مسمومیت غذائی هنوز به طور دقیق مورد تایید نمی باشد خواستار توقف توزیع هر گونه غذای گرم در اموزشگاههای شهرستان شد. وی گفت: به محض اطلاع از شیوع بیماری و مراجعه تعدادی از دانش آموزان به مراکز درمانی شهرستان بلافاصله تیمهای از مراکز بهداشت تشکیل و به بیمارستانهای سطح شهر به منظور شناسائی نوع بیماری و اقدامات اولیه و جلوگیری از گسترش این بیماری صورت گرفت .
رئیس شورای آموزش وپرورش زرندگفت: تیمهای مذکور نیز جهت روشن شدن وضعیت بهداشت مدرسه به این آموزشگاه مراجعه و پس از نمونه برداری از غذاهای سرو شده و نمونه برداری از آب آشامیدنی مدرسه این موارد را به مراکز آزمایشگاهی ارسال کردند
وی گفت در مجموع ۷۶ دانش اموز دچار مسمومیت شده اند و در حال حاضر ۲۶ دانش اموز در بیمارستانهای سینا و امام علی زرند بستری هستند و ۲نفر دانش اموز نیز با توجه به حساسیت والدین انها به بیمارستان کرمان انتقال یافتند.
علی میرزا بیگی دادستان زرند نیز با اشاره به اهمیت سلامت جامعه وابراز تاسف از موضوع مسمومیت دانش اموزان اظهار داشت دستور ویژه ای برای بررسی موضوع صادر شده است و پیگیری موضوع در دست بررسی است که دستگاه قضایی بدون اغماض با مصببان احتمالی این حادثه پس از به اثبات رسیدن ارتکاب جرم و قصور از هر شخصی یا اشخاصی برخورد جدی و قانونی صورت می گیرد .

این خبر را به اشتراک بگذارید :