همزمان با هفته سلامت سه برنامه در شهرستان زرند اجرا شد

ضمن مراسمی با حضور دکتر حق دوست رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ،فرماندار زرند و جمعی از مسئولین اجرائی و بهداشتی و درمانی خانه بهداشت روستای روح اباد شهرستان زرند افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .

به گفته مهندس ماشاالله عربپور معاونت بهداشتی شبکه بهداشت و درمان زرند . خانه بهداشت شماره ۲ روح اباد با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال در زمینی به مساحت ۳۵۰ متر مربع با ۸۵ متر مربع زیربنا احداث شده است و قریب ۲هزار ۹۰۰ نفر تحت پوشش این خانه بهداشت قرار دارند .

در حال حاضر ۵۵ خانه بهداشت و ۱۲ مرکز بهداشتی و درمانی شهری و روستائی جمعیتی بالغ بر ۱۳۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار دارد.

همچنین کلینیک دندانپزشکی مرکز بهداشتی و درمانی شماره ۱ شهید مصطفوی زرند با حضور دکتر حق دوست رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ،فرماندار زرند و جمعی از مسئولین اجرائی و بهداشتی و درمانی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این کلینیک با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال  راه اندازی شده و در حال حاضر ۲عدد یونیت فعال دندانپزشکی وجود دارد و ۳ دندانپزشک و ۱ کاروان بهداشتی دهان و دندان اماده ارائه خدمات به شهروندان است

رویکرد بهداشت دهان و دندان در شهرستان بر امر پیشگیری می باشد که این امر از سطح روستا توسط بهورز با معاینه و اموزش بهداشت شروع می شود و در صورت نیاز به مراکز بالاتر به دندانپزشک و کاروان بهداشت دهان و دندان مستقر در مراکز بهداشتی و درمانی ارجاع داده میشود و در صورت درمانهای تخصصی به مراکز بالاتر ارجاع داده میشود .

به همین مناسبت ضمن مراسمی از خیرین بخش بهداشت و درمان شهرستان زرند تجلیل شد .قریب ۶۷نفر از خیرین شهرستان زرند که در امر بهداشت و درمان سهم بسزائی داشتند با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :