متقاضان راه اندازی کارگاههای صنایع دستی در استان کرمان از تسهیلات بانکی کم بهره برخوردار می شوند

آقای فرخی معاون میراث فرهنگی ، صنایع دستی ،گردشگری استان در بازدید از بازاذچه صنایع دستی شهرستان زرند  در جمع هنرمندان صنایع دستی این شهرستان با اعلام این خبر افزود  در سال ۹۳ قریب ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به متقاضیان راه اندازی و یا توسعه کارگاههای صنایع دستی در استان پرداخت شده است .و در سال جاری نیز برای توسعه اقتصادی  و ایجاداشتغال  هنرمندان  صنایع دستی  برای راه اندازی و یا گسترش کارگاهای صنایع دستی از تسهیلات بانکی با کارمزد ۴ درصد برخوردار می شوند .

اقای فرخی  با اشاره به اینکه شهرستان زرند در زمینه صنایع دستی از جایگاه ویژه ای برخور دار است وکاهای بسار با کیفتی  ارائه می نمایند  یکی از خواسته های هنرمندان عدم مکان مناسب  بود .اظهار امید واری کرد با مساعدت فرماندار مکان یابی جایگاه مناسبی در این شهرستان صورت گیرد و هنرمندان بتوانند در یک جای متمرکز فعالیتهای خود را انجام دهند ورونق صنایع دستی  را بیش از پیش شاهد باشیم و در این راستا  حمایتهای جدی خود را جهت سرعت بخشیدن به سامان دهی کارگاههای هنرمندان انجام می دهیم.

اقای فرخی یاد اور شد در شهرستان زرند بیش از ۳ هزار صنعت گر وجود دارد که از این تعداد بیش از ۱۰۰۰ نفر تحت پوشش بیمه می باشند ..

اقای صادق زاده معاون فرماندار زرند نیز گفت مجموعه شهرستان از فعالیتهای صنایع دستی حمایت می کند و برای جانمائی مکان مناسبی برای ادامه فعالیتهای فنرمندان  اماده هرگونه همکاری هستیم.

به گفته محمد اسلامی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی زرند در حال حاضر ۱۰ رشته مختلف صنایع دستی از جمله پته دوزی ،کار بر روی سنگ های قیمتی ،مشبک ، معرق ،چرم ،اینه دوزی ،و.. فعالیت دارند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :