به همت کارشناسان دامپزشکی شهرستان زرند صورت گرفت:

ضبط و معدوم سازی بیش از ۹۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی در ایام نوروز

حسن لطفعلی پور سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان زرند با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهم دامپزشکی کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام و تامین سلامت فرآورده های خام دامی و نهایتا سلامت و امنیت غذایی مردم است گفت:در ایام نوروز کارشناسان دامپزشکی از تاریخ ۲۹ اسفند لغایت تاریخ ۱۳ فروردین در قالب ۲ اکیپ ثابت و ۱ اکیپ سیار در دو شیفت صبح و عصر حضور فعال داشتند.

وی با اشاره به اینکه در طول این مدت بیش از۱۳۷ مرکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده خام دامی بازرسی شدند گفت: به همت کارشناسان نظارت دامپزشکی این شهرستان بیش از ۹۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی اعم از گوشت،مرغ و …..از رستورانها، تالارها،کبابیها، قصابیها، مرغ فروشیها و … ضبط و معدوم گردیده است.

لطفعلی پور تعداد پرونده های ارجاع داده شده به تعزیرات را ۵ پرونده اعلام نمود و گفت: با همکاری این دستگاه پرونده های متخلفین در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان زرند در پایان با تاکید بر اینکه همشهریان عزیزبایستی فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را  ازمراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی خرید کنند گفت: در هنگام خرید به تاریخ تولید، انقضا و شرایط نگه‌داری محصول و بسته بندی فرآورده های طیور توجه ویژه‌ای داشته باشند و در صورت مشاهده‌ی هر گونه تخلف بهداشتی، مراتب را از طریق شماره تلفن‌۳۳۴۲۲۲۲۷ شبکه دامپزشکی زرند اطلاع دهند

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :